FREE NOW integruje wynajem hulajnóg hive w jednej aplikacji

Dodane: 11.12.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Użytkownicy aplikacji FREE NOW (dawnego mytaxi) w ramach najnowszej aktualizacji mogą z jej poziomu wynająć również hulajnogi hive. Integracja kolejnych usług mobilności miejskiej we FREE NOW, to jeden z elementów przemiany w multi-platformę, którą firma ogłosiła podczas rebrandingu z marki mytaxi. Pilotaż integracji odbył się w ubiegłym tygodniu w Krakowie. Po udanych testach wprowadzono ją również w pozostałych miastach, w których operuje FREE NOW i hive (Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Lizbona, Braga, Wiedeń).
Od teraz użytkownicy FREE NOW mają możliwość multimodalnego korzystania z transportu miejskiego w obrębie jednej aplikacji, czyli poruszania się po mieście z uwzględnieniem różnych środków transportu.

Zamawianie taksówek i wynajmowanie hulajnóg to dwie odmienne usługi, więc ich zgrabna integracja w ramach jednej aplikacji była wymagającym procesem – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

– To rozwiązanie zdecydowaliśmy się wprowadzić poza szczytem sezonu, by łatwiej zweryfikować ewentualne błędy i wprowadzać ulepszenia. Taksówki nadal pełnią ważną rolę w naszej działalności i to jedyny biznes, jaki prowadzimy operacyjnie. Jednak misją naszej marki jest udostępnianie mobilności dla każdego, dlatego włączamy w naszą platformę innych usługodawców. Hulajnogi stanowią idealne uzupełnienie naszej oferty dla osób, którym zależy na krótkim, szybkim i ekologicznym przejeździe – dodaje Urban.

Użytkownicy FREE NOW mają do dyspozycji łącznie ponad 1000 e-hulajnóg hive w Polsce, które będą dostępne również w okresie zimowym.

– Przygotowujemy flotę do jesienno-zimowych warunków jazdy: wymieniamy opony, hamulce i dostosowujemy limity prędkości. Liczbę hulajnóg na drodze będziemy dopasowywać do zapotrzebowania ze strony mieszkańców miast oraz wytycznych Urzędu Miasta – mówi Łukasz Gontarek, City Manager hive.

Jedna aplikacja, większy wybór

Korzystanie z wynajmu hulajnóg we FREE NOW nie wymaga potrzeby zakładania nowego konta ani podpinania nowych opcji płatności. Cały proces wyszukiwania i płacenia za wynajem hulajnogi odbywa się z poziomu tego samego profilu użytkownika FREE NOW.

Po aktualizacji aplikacji FREE NOW użytkownicy zobaczą na ekranie głównym, obok taksówki, ikonę hulajnogi, która prowadzi do trybu wyszukiwania najbliższej e-hulajnogi na mapie.

Odblokowanie sprzętu możliwe jest poprzez zeskanowanie jego kodu QR umieszczonego na kierownicy lub wybranie hulajnogi z poziomu mapy w aplikacji. Po odstawieniu hulajnogi w bezpieczne i bezkolizyjne miejsce, użytkownik może zakończyć przejazd w aplikacji, a opłata zostanie automatycznie pobrana z jego konta.

Koszt wynajmu hulajnogi we FREE NOW wynosi tyle samo co w usłudze hive. Mimo integracji we FREE NOW wynajem hulajnóg dalej możliwy jest również bezpośrednio w aplikacji hive.

Nasi użytkownicy nadal mogą korzystać z aplikacji hive, tak jak dotychczas – mówi CEO hive, Tristan Torres. Integracja z FREE NOW to dodatkowe źródło pozyskiwania nowych użytkowników e-hulajnóg i przekonywania ich, że mogą one stanowić uzupełnienie dla bezproblemowego przemieszczania się autem po mieście, zwłaszcza na krótkich odcinkach lub podczas zatorów na jezdni.

Rozszerzenie naszej usługi o wynajem hulajnóg, to obok rebrandingu, największa zmiana w aplikacji, jakiej dokonaliśmy do tej pory – mówi Johannes Mewes, współzałożyciel oraz CPO FREE NOW – Cieszymy się, że ten krok utwierdza naszą pozycję jako multi-modalnej platformy, dzięki której mieszkańcy miast będą korzystać z miejskiej mobilności w sposób bardziej efektywny.

Obie marki znajdują się w grupie joint-venture Daimlera i BMW w zakresie usług mobilnościowych, które zostało powołane do życia w lutym 2019 roku. Strategia FREE NOW zakłada dalsze rozszerzanie oferty o kolejne opcje transportu i innych usługodawców w przyszłości, by stać się kompletną multi-platformą uwzględniającą wszystkie opcje przemieszczania się w mieście.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem