FREENOW integruje usługę carsharingu w ramach partnerstwa z firmą Traficar

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

FREENOW integruje usługę carsharingu w ramach partnerstwa z firmą Traficar

Udostępnij:

FREENOW podejmuje partnerstwo i pełną integrację z Traficarem, liderem carsharingu na polskim rynku z flotą ponad 3500 tysięcy samochodów w największych polskich miastach. Użytkownicy FREENOW w Polsce od teraz w ramach jednej aplikacji mogą korzystać już nie tylko z taksówek i wynajmu hulajnóg na minuty, ale także współdzielonych aut na kilometry.

Carsharing we FREENOW dzięki integracji z firmą Traficar dostępny jest w 10 aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Oferta dla użytkowników aplikacji FREE NOW obejmuje wynajem na kilometry z opłatą startową, a cennik jest zbieżny z ofertą Traficara na poszczególne modele aut. Z okazji startu usługi, FREE NOW przygotowało kod promocyjny “TRAFICAR23” na 2 pierwsze wynajmy współdzielonych samochodów ze zniżką 75% (do 20zł), a także dodatkowe promocje dla użytkowników w każdym z miast.

Integracja z FREENOW odpowiedzią na potrzeby zagranicznych klientów

Aby skorzystać z pojazdów usługi Traficar we FREENOW, wystarczy kliknąć opcję Carsharing na ekranie głównym aplikacji i wybrać na mapie konkretne auto. Płatność za wynajem we FREENOW pobierana jest automatycznie po zakończeniu przejazdu w ramach dotychczasowego konta użytkownika i preferowanej formy płatności. Aby rozpocząć jazdę jednym z samochodów Traficar, należy wcześniej w celu weryfikacji dodać wymagane dokumenty i informacje w Profilu Użytkownika we FREENOW, takie jak aktualne prawo jazdy oraz adres zamieszkania. FREENOW i Traficar przypominają także o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, zasadach właściwego parkowania i zachowaniu bezpieczeństwa.

– To bardzo ważny dzień dla naszej usługi. Od ponad 7 lat z budujemy kategorię carsharingu w Polsce i walczymy o to, aby użytkownicy nie musieli rezygnować z własnych planów, tylko dlatego, że brak im środka transportu. Dzięki integracji z naszym partnerem, FREENOW, dostęp do pojazdów współdzielonych może być jeszcze lepszy, a wiemy, że to na tym przede wszystkim zależy użytkownikom aplikacji tego typu. To jednocześnie istotna zmiana na rynku polskiej mobilności, gdzie Traficar będzie pierwszym polskim carsharingiem, który podjął się współpracy z międzynarodowym operatorem. Krok ten otwiera nas także na klientów z innych krajów, którzy bez konieczności pobierania nowej aplikacji i przechodzenia procesu rejestracji będą mogli szybko skorzystać z najpopularniejszych samochodów współdzielonych w Polsce. Cieszymy się, że od dziś i FREENOW włącza się do budowania tej kategorii – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficar.

Jedna aplikacja, wiele opcji transportowych

– Ogromnie cieszymy się z integracji z Traficarem, który ma umocnioną pozycję na polskim rynku carsharingu. Naszym celem jest przekonywanie do multimodalnego korzystania z transportu w miastach i liczymy, że nasi użytkownicy odkryją zalety i wygodę carsharingu. Partnerstwo i integracja FREENOW z Traficarem to kolejny krok w kierunku budowania przez nas superaplikacji mobilności miejskiej oferującej różne dostępne w miastach opcje transportowe, w ramach wykorzystywania potencjału zewnętrznych operatorów, bez konieczności dodawania przez nas kolejnych pojazdów na ulice. Tę strategię FREENOW realizuje już z powodzeniem na pozostałych rynkach europejskich, oferując w zależności od lokalizacji różne środki współdzielonej mobilności od ponad kilkudziesięciu zewnętrznych operatorów takich pojazdów jak e-hulajnogi, e-rowery, e-skutery, carsharing, a także komunikację miejską. Jednocześnie umacniamy pozycję FREENOW jako lidera na aplikacyjnym rynku taxi, na którym od ponad 10 lat działamy operacyjnie – Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREENOW w Polsce.

Już 81% Polaków wyraża pragnienie korzystania z jednej aplikacji dla zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z mobilnością miejską – wykazało tegoroczne badanie Instytutu Badawczego Kantar dla FREENOW. To samo badanie wykazało także, że aż 57% mieszkańców polskich miast deklaruje, że od czasu do czasu korzysta z usługi carsharingu. Zapytani o “idealną aplikację transportową przyszłości”, aż 45% Polaków odpowiada, że powinna zawierać opcje mobilności współdzielonej, takie jak wynajem hulajnóg, skuterów, rowerów, a także carsharingu.

FREE NOW zakończyło 2020 rok z 6 milionami zamówień w Polsce