Fully-Verified pozyskuje finansowanie. Startup dostarcza rozwiązania do weryfikowania tożsamości

Dodane: 30.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fully-Verified pozyskał nową rundę finansowania. Fundusze zostaną wykorzystane na wzmocnienie pozycji firmy na globalnym rynku weryfikacji tożsamości i usług KYC, a także ekspansja na nowe, wschodzące rynki.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że docenili nasi nowi inwestorzy, szczególnie w trudnych czasach, jakie widzimy dzisiaj z powodu epidemii koronawirusa. Ta inwestycja pomoże nam dotrzeć do większej liczby osób i świadczyć nasze usługi KYC szerzej, tak aby zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na usługi online w zakresie weryfikacji tożsamości i compliance – powiedział Łukasz Kwiatkowski, CEO Fully-Verified.

Inwestycji dokonał fundusz inwestycyjny POMERANGELS, Krystian Stypuła (założyciel Home.pl, inwestor i Anioł Biznesu) i Samuli Koski-Lamii (BLStream/Intive, Qvistorp, Lavinium Holdings).

– Rynek zdecydowanie potrzebuje rozwiązań, które zwiększą zaufanie uczestników przy zdalnym świadczeniu usług. W technologii Fully Verified, a przede wszystkim w zespole dostrzegliśmy bardzo duży potencjał. Firma już teraz obsługuje klientów z różnych stron świata. Pracujemy razem by zdobywać nowe rynki i zwiększyć rozpoznawalność – powiedział Tomasz Łasecki, Managing Partner w POMERANGELS.

Weryfikacja tożsamości w Fully-Verified jest wspierana przez  technologię automatycznego rozpoznawania i weryfikacji dokumentów, która obsługuje ponad 7700 dokumentów z ponad 200 krajów i wykorzystuje rozpoznawanie twarzy, machine learning, sztuczną inteligencję i sprawdzanie baz osób eksponowanych politycznie. Dzięki realizacji procesu weryfikacji na żywo i przy użyciu wideo, klienci mogą korzystać z pełnej przejrzystości procesu, w którym cała procedura jest rejestrowana na wideo, a wszystkie szczegóły są automatycznie przesyłane za pośrednictwem interfejsu API.

– Fully Verified ma potencjał do skalowania swojej działalności i oferowania rozwiązań, które są dzisiaj poszukiwane na rynku przez dynamicznie zmieniający się sektor finansowy i pokrewne. Upatrujemy w tym szansy na zbudowanie liczącego się gracza, którego rozwiązania i procedury będą dla rynku wzorem i standardem – dodał Krystian Stypuła.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem