Fundacja Girls Code Fun i American Center Warsaw organizują bezpłatny kurs technologiczny dla dziewczyn w wieku 15-17 lat!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

„Maker Teens: Girl Power” to program realizowany przez Fundację Girls Code Fun we współpracy z American Center Warsaw. Podczas dziesięciotygodniowego kursu ‘Maker Girls’, dziewczyny w wieku 15-17 lat będą miały okazję nauczyć się podstaw programowania i elektroniki.

Podczas dziesięciotygodniowego, bezpłatnego kursu „Maker Girls” uczestniczki w wieku 15-17 lat będą nie tylko uczyć się podstaw programowania, ale i korzystać ze wsparcia merytorycznego kobiet, które odniosły sukces w dziedzinie nowych technologii. Mentorkami będą między innymi stypendystki prestiżowego programu Fullbright’a. W ramach kursu, uczestniczki odwiedzą również firmę technologiczną, gdzie poznają tajniki pracy w dziedzinie STEM i zasady działania zespołu technologicznego. Do 18 lutego organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane dziewczyny do aplikacji pod tym adresem, nie jest wymagane doświadczenie z nowymi technologiami.

– Razem z American Center Warsaw chcemy pokazać nastolatkom że technologia jest fascynująca i dostępna w równym stopniu zarówno dla chłopaków, jak i dziewczyn. Jak wskazują najnowsze badania Microsoft, największe zainteresowanie naukami ścisłymi występuje u dziewcząt pomiędzy 11 a 15 rokiem życia, aby później gwałtownie spaść. Statystyki wskazują, że zaledwie 42% proc. dziewcząt w Polsce wiąże swoją przyszłość z naukami ścisłymi. Co więcej, jedynie 34% proc. z nich przyznaje, że nauczyciele zachęcają je do nauki przedmiotów ścisłych. To właśnie chcemy zmieniać promując naukę programowania wśród dziewczyn w różnym wieku – powiedziała Karolina Cikowska z Girls Code Fun.

Girls Code Fun ma na celu motywowanie i zachęcanie dziewczyn i kobiet do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Mentorzy GCF uczą programowania komputerowego i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata zdominowanego przez nowe technologie. Fundacja działa od 2015 roku i przeprowadziła kursy dla ponad 800 uczestniczek.

Aplikacja krok-po-kroku:

Zapoznaj się z Regulaminem Programu: https://goo.gl/rPGqTF.

2. Wypełnij formularz danych: https://docs.google.com/forms/d/1x8Aee8ZbBkKrwsASrUUhZEmhNmkvVGa6EjXRIXecd3U/edit

3. Nakręć krótkie (2 minuty) video, w którym przedstawiasz się i opowiadasz jak Twoim zdaniem nowe technologie mogą zmienić świat za 20 lat. Nie musi to być profesjonalne video, może być telefoniczne. Nie będziemy go publikować. bez zgody opiekunów.

Opcjonalnie: napisz list do siebie z przyszłości, w którym kierujesz do starszej wersji siebie słowa wsparcia, opisujesz jak wyobrażasz sobie przyszłość i o czym chciałabyś, żeby „Ty z przyszłości” pamiętała. List powinien mieć max. 1800 znaków i być zapisany w pliku tekstowym (.doc, .odt).

5. Prześlij video lub list oraz wypełnioną zgodę opiekuna (sprawdź Regulamin Programu) na adres [email protected], w temacie „[Imię i nazwisko] Maker Teens Zgłoszenie” lub pocztą na adres Girls Code Fun, Strych na Wróble, ul. Chmielna 73b m 14, 00-801 Warszawa.

Termin przesyłania zgłoszeń: do 18 lutego 2018

Ogłoszenia listy uczestniczek: 21 lutego 2018

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 17.30-19.00 w Warszawie na Politechnice Warszawskiej.