Fundacja MaYa i Hotelbeds ogłaszają współpracę w celu pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce w znalezieniu pracy i zakwaterowania

Dodane: 22.04.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundacja MaYa, polska organizacja pozarządowa oraz Hotelbeds, jedna z wiodących na świecie firm B2B z branży turystycznej ogłosiły nowe partnerstwo, którego celem jest pomoc ukraińskim uchodźcom w znalezieniu pracy i tymczasowego zakwaterowania w kraju.

W ramach tego projektu obie organizacje będą wspólnie wspierać osoby, które uciekły przed wojną do Polski, pomagając im w znalezieniu tymczasowego zakwaterowania w ramach inicjatywy Hotelbeds „Make Room For Ukraine” oraz w ubieganiu się o pracę w firmie, przy wsparciu zespołu Fundacji MaYa.

Aina Aguílo, kierowniczka ESG w Hotelbeds, wyjaśnia: – Po wsparciu, jakie oferujemy uchodźcom uciekającym z Ukrainy, pomagając im w znalezieniu zakwaterowania w drodze do miejsca docelowego, chcieliśmy również sprawdzić, w jaki inny sposób możemy zapewnić tak potrzebną pomoc i wsparcie z punktu widzenia zatrudnienia. Rozmawialiśmy z wieloma organizacjami pozarządowymi, aby zbadać możliwości i cieszymy się, że udało nam się rozpocząć działalność w Polsce dzięki partnerstwu z Fundacją MaYa.

Zespół Fundacji MaYa będzie wspierał osoby przebywające w Polsce w staraniach o pracę w Hotelbeds, a także weźmie udział w projekcie zakwaterowania „Make Room For Ukraine”, co z pewnością przyczyni się do zmiany sytuacji w tym trudnym dla nich czasie.

Marek Zmysłowski, współzałożyciel Fundacji MaYa, powiedział: – Postanowiliśmy uruchomić call center, które pozwoli nam wspierać uchodźców. Będziemy odpowiadać na pytania osób podróżujących z Polski, szukających zakwaterowania i wspierać tych, którzy szukają pracy. Pomożemy też w załatwieniu wszelkich formalności. Dzięki temu możemy zapewnić realną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Fundacja pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym do tej pory osobom za wszystkie darowizny, które pomagają wspierać uchodźców z Ukrainy. Jej projekt można nadal aktywnie wspierać tutaj: https://maya-foundation.com/hotelbeds/.

Oprócz projektu „Make Room for Ukraine”, firma wspiera również Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poprzez darowizny od firm i pracowników.

 

O Fundacji MaYa

Fundacja Maya została założona przez Marka Zmysłowskiego i Yaritze Reyes. Jej głównym celem statutowym jest pomoc dzieciom i młodzieży z biednych regionów świata poprzez wyrównywanie ich szans edukacyjnych. Fundacja w ostatnich miesiącach skupiła się również na pomocy uchodźcom z Ukrainy.