Fundusz 3TS Capital Partners inwestuje 5.5 mln euro w H88, właściciela marki Hekko. Przegląd dnia

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Inteligenta kamera miejska będzie szukać kierowców korzystających z telefonu podczas jazdy i wystawiać mandaty. CEO Zenefits przeprasza za książkę napisaną z Peterem Thielem. Fundusz 3TS Capital Partners inwestuje 5.5 mln euro w H88. To tylko trzy z pięciu najciekawszych newsów dnia.

1. Korzystasz z telefonu podczas jazdy? Ta kamera złapie Cię i wystawi mandat

Myriad to firma, która od lat pracuje nad połączeniem sztucznej inteligencji i technologii rozpoznawania obrazu. Niedawno wypuściła na rynek nowy produkt. Jest nim chip, który potrafi ocenić, czy osoba za kierownicą korzysta z telefonu podczas jazdy. Namierzy kim jest i prześle informacje do organów ścigania, które nałożą na kierowcę mandat. Tą technologią zainteresował się ostatnio Intel.

Więcej na ten temat przeczytasz u źródła: TheVerge

2. CEO Zenefitsa przeprasza za książkę napisaną z Peterem Thielem

W 1995 roku, David Sacks i Peter Thiel jeszcze jako studenci napisali wspólnie książkę pt. Mit różnorodności: Wielokulturowość i nietolerancja polityczna na kampusie. W jednym z rozdziałów Sacks wyraził zdziwienie, że studentki po upojnych imprezach wnoszą oskarżenia przeciw mężczyznom w sprawie rzekomego gwałtu. – Jeśli przez alkohol oboje to zrobili, dlaczego kobiety czują się bardziej poszkodowane niż mężczyźni? – pisał.

Na zdjęciu: David Sacks, CEO Zenefits | fot. materiały prasowe Zenefits

CEO Zenefitsa przeprosił za to, co napisał ponad 20 lat temu, tłumacząc się, że dzisiaj nie jest tego samego zdania, a wtedy był innym człowiekiem.

Więcej na ten temat przeczytasz u źródła: Recode

3. Intel Capital zainwestował 38 milionów dolarów w startupy

12 startupów zostało właśnie wspartych łączną kwotą 38 milionów dolarów. Decyzję ogłoszono podczas siedemnastego spotkania Intel Capital Global Summit, który zebrał ponad tysiąc uczestników. startupy, które zainteresowały Intel Capital działają w branży analizy danych big data, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości oraz autonomicznych robotów.

Więcej na ten temat przeczytasz u źródła: VentureBeat

4. New York Times za 30 milionów dolarów kupuje blog technologiczny

The Wirecutter – tak nazywa się blog technologiczny prowadzony przez Briana Lama. W ciągu ostatnich pięciu lat polecał w nim ciekawe gadżety i rozwiązania technologiczne. Prowadzony przez niego blog wzbudzał duże zainteresowanie, tak samo jak i jego drugi blog The Sweethome. Lam wcześniej pracował w Gizmodo i Wired. W oficjalnym komunikacie zapowiedział, że jego blogi nadal są niezależne, ale są częścią NYT.

Więcej na ten temat przeczytasz u źródła: Recode

Na zdjęciu: Lauren, jedna z blogerem The Wirecutter i The Sweethome

5. Fundusz 3TS Capital Partners inwestuje 5.5 mln euro w H88, właściciela marki Hekko

H88 to jedna z najszybciej rozwijających się firm hostingowych w Polsce (z siedzibą w Poznaniu). 3TS zainwestował właśnie w tę spółkę 5,5 miliona euro. Pieniądze mają posłużyć na rozwój firmy, wsparcie w udostępnieniu nowych produktów i „otwarciu się na nowe przejęcia” polskich firm. H88 powstało w 2002 roku.

Wczorajszy przegląd prasy znajdziesz pod tym adresem.