Fundusz Black Forest zainwestował w Tikrow

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fundusz Black Forest zainwestował w Tikrow

Udostępnij:

W spółkę Tikrow zainwestował Black Forest, fundusz inwestycyjny Michała Sołowowa. Tikrow to platforma pośrednicząca między firmami poszukującymi elastycznych form zatrudnienia a osobami gotowymi pracować w systemie na godziny.

– Dla nas wsparcie funduszu oznacza możliwość szybszego rozwijania technologii przy równoległym rozbudowywaniu działu sprzedaży i marketingu – zaznacza prezes zarządu Krzysztof Liczbański z Tikrow.

Tikrow to przykład rozwiązania określanego mianem marketplace, wpisującego się jednocześnie w globalny trend tzw. ekonomii współdzielenia. Z jednej strony przedsiębiorstwa publikują na stworzonej przez Tikrow platformie oferty pracy „na godziny”, a z drugiej, osoby o określonych predyspozycjach i umiejętnościach, poszukują dorywczych zajęć, bez zobowiązań.

O atrakcyjności, z perspektywy zarówno pracowników jak i pracodawców, decyduje wysoka elastyczność proponowanych form zatrudnienia oraz brak konieczności podejmowania trwałych zobowiązań. Dla pracodawców istotne jest to, że mają błyskawiczny dostęp do „dodatkowych rąk do pracy” oraz uregulowane obligatoryjne formalności, za które odpowiada Tikrow. Zaś dla podejmujących się wykonania zadania, kluczową zaletą jest prostota „zatrudnienia się” online (rejestracja w systemie i podjęcie pracy zajmuje kilkanaście minut) i natychmiastowa wypłata wynagrodzenia, zaraz po zakończeniu pracy.

Mimo krótkiej działalności Tikrow, spółce udało się pozyskać do grona swoich klientów ogólnopolskich liderów m.in. rynku handlu i dystrybucji i HoReCa. Wśród nich znajdują się takie rozpoznawalne marki, jak sieć kawiarni i cukierni Grycan, sklepy Leroy Merlin i Jula, czy MediaMarkt. Jakość i satysfakcję firm współpracujących z Tikrow potwierdzają wysokie oceny wystawiane przez ich przedstawicieli za każde zrealizowane zlecenie.

Inwestycja funduszu Black Forest pozwoli Tikrow na zwiększenie skali działania, a w niedalekiej przyszłości także ekspansję zagraniczną.