Fundusz ffVC Tech & Gaming zainwestował 22,8 mln zł w spaceOS – startup PropTech

Dodane: 13.05.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

spaceOS jest pierwszą spółką w portfelu ffVC Tech & Gaming, funduszu CVC stworzonego przez Totalizator Sportowy i nowojorski fundusz ff Venture Capital przy wsparciu PFR Ventures. Platforma spaceOS umożliwia cyfrową transformację powierzchni biurowych.
spaceOS kieruje swoją ofertę zarówno do właścicieli nieruchomości komercyjnych, jak i do najemców tego typu powierzchni, w tym do operatorów coworkingowych i powierzchni typu flex.

Runda finansowania z udziałem ff Venture Capital (ffVC) Tech & Gaming pozwoliła spaceOS na zebranie kapitału w wysokości 22,8 mln zł, który umożliwi dalszy rozwój technologii przyśpieszającej zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych, w tym na kontynuację międzynarodowej ekspansji ze szczególnym uwzględnieniem rynku amerykańskiego. Dzięki inwestycji ffVCTech & Gaming dołącza do grona kluczowych akcjonariuszy spaceOS, którymi są m.in. Immofinanz, BeyondBuild i Rsquare.

– Zainwestowaliśmy w spaceOS z kilku powodów. Jednym z nich jest z pewnością widoczna zmiana zachodząca w sposobie pracy milionów pracowników biur na całym świecie. Trwająca pandemia Covid-19 pokazała nam, że powrót do pracy biurowej nie będzie możliwy bez nowoczesnych rozwiązań, takich jak spaceOS, które pozwolą na bezpieczne, elastyczne i zorientowane na ludzi wykorzystanie przestrzeni biurowej. Mamy ponadto do czynienia z unikalną technologią i doskonale uzupełniającym się zespołem założycieli, których ambicje idealnie wpisują się w wartości funduszu ffVC Tech & Gaming – komentuje Mariusz Adamski, Partner ffVC Poland.

spaceOS od 2016 roku dostarcza technologię dla operatorów nieruchomości komercyjnych i przestrzeni coworkingowych. Dzięki platformie opartej o rozwiązania chmurowe jej oprogramowanie łączy najemców z ich stanowiskami pracy i technologiami budynku tworząc holistyczne, skoncentrowane na człowieku doświadczenie. spaceOS zapewnia zdalny dostęp do przestrzeni biurowej i narzędzi do rezerwacji biurek i sali konferencyjnych na żądanie, w wielu lokalizacjach celem zaaranżowania hybrydowego modelu miejsc pracy. Inne kluczowe funkcjonalności platformy obejmują zarządzanie miejscami parkingowymi, narzędziami do organizacji pracy społeczności, a także kompleksowe zarządzanie najmem krótkoterminowym.

Obecnie, platforma spaceOS wykorzystywana jest w ponad 100 inwestycjach zlokalizowanych w 19 krajach. Technologia ta została wdrożona przez jednych z największych w branży właścicieli nieruchomości komercyjnych, w tym: Allianz Real Estate, Commerz Real, CPI, Hitachi, Immofinanz i Sage oraz operatorów przestrzeni coworkingowych, w tym Unicorn, Rooms, Factory oraz myhive.

– Cieszymy się, że fundusz VC zauważył potencjał, jaki niosą ze sobą rozwiązania spaceOS dla całej branży nieruchomości. Wraz z zawartym porozumieniem z ffVC Tech & Gaming widzimy dalsze szanse na rozwój naszej platformy i ekspansję na kolejne międzynarodowe rynki – komentuje Maciej Markowski, Co-founderspaceOS.

W przyszłości platforma spaceOS połączy dane pochodzące z wielu źródeł, jak systemów zarządzania budynkami (BMS), czujników obecności pracowników i sensorów jakości powietrza z danymi behawioralnymi pracowników. Na przykład w celu zwizualizowania użytkownikom ich śladów węglowych i ukierunkowania ich w stronę zachowańbardziej przyjaznych dla środowiska.

– Celem jest uświadomienie pracownikom, że mają realny wpływ na pozostawiany przez siebie ślad węglowy i poprzez dobre praktyki i nawyki, są w stanie znacząco go ukierunkować, a finalnie zredukować. W dobie trwającej pandemii będzie to mieć podwójne korzyści, zarówno ze względu na zdrowie pracowników, jak i troskę o środowisko – dodaje Markowski.

–Firma pracuje również nad otwartym interfejsem API, który umożliwi integrację innych oprogramowań i sprzętów w trybie plug-and-play, a także pozwoli na swobodną wymianę danych z innymi platformami. Stworzyliśmy platformę opartą na chmurze, która łączy budynki, ich technologie i usługi z ludźmi, którzy w nich przebywają. Teraz gdy pandemia zasadniczo zmieniła sposób, w jaki ludzie pracują, spaceOS jest podstawowym narzędziem do synchronizacji pracy w przyszłości – komentuje Marley Fabisiewicz.

– FounderspaceOS. Rozbudowaliśmy również funkcje naszej platformy, w celu usprawnienia procesów operacyjnych dla powierzchni typu flex i krótkoterminowych umów najmu z myślą o widocznych już preferencjach do wynajmu elastycznych przestrzeni biurowych – dodaje Fabisiewicz.

Fundusz ffVC Tech & Gaming zapowiada kolejne inwestycje w polskie startupy, których innowacyjne rozwiązania wspierają branże przechodzące cyfrowe transformacje.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem