Fundusz InternetVentures zwraca środki inwestorom

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fundusz InternetVentures zwraca środki inwestorom

Udostępnij:

InternetVentures FIZ (Grupa MCI Capital) wyszedł z ostatniej aktywnej inwestycji w portfelu – spółki Focus Telecom. Dzięki transakcji możliwy będzie zwrot inwestorom wszystkich zainwestowanych środków, a następnie likwidacja funduszu.

Ostatnia aktywna inwestycja w portfelu InternetVentures FIZ, w którym inwestorem jest PFR Ventures, to spółka Focus Telecom. Do funduszu należało 28,7% udziałów spółki, które zostały sprzedane za 28,8 mln zł.

Dodatnia stopa zwrotu

– W wyniku sprzedaży udziałów w Focus Telecom fundusz pozyskał środki, których wypłata pozwoli osiągnąć zwrot wszystkich pieniędzy zainwestowanych przez PFR Ventures w InternetVentures. Jednocześnie transakcja wyjścia z Focus Telecom pozwoliła na uzyskanie dodatniej stopy zwrotu całego funduszu – mówi Filip Berkowski, partner inwestycyjny w MCI Capital.

Internet Ventures jest drugim, obok Helix Ventures Partners, funduszem venture capital w Grupie MCI Capital z udziałem środków z PFR Ventures, który kończy swoją działalność generując dodatnią stopę zwrotu.

Focus Telecom zatrudnia obecnie ponad 120 osób i dostarcza systemy do zarządzania komunikacją z klientami w różnych kanałach (m.in., telefon, e-mail, czat, SMS, social media) oraz narzędzia do obsługi klienta (tzw. Customer Exprience as a Service), jak również oferuje centralę telefoniczną w chmurze.

MCI.Euroventures zainwestował 80,1 mln zł w Focus Telecom