Fundusz Sunfish Partners inwestuje w spółkę programistyczną PerfOps

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fundusz Sunfish Partners inwestuje w spółkę programistyczną PerfOps

Udostępnij:

Sunfish Partners to fundusz venture capital z Berlina, specjalizujący się w inwestowaniu w polskie startupy, wykorzystujące najnowsze technologie z zakresu deeptech. Założyciele dokonali już pierwszej inwestycji w PerfOps. Pozyskane środki spółka programistyczna przeznaczy na rozwój narzędzia Flexbalancer.

Sunfish Partners, jako jeden z pierwszych niemieckich funduszy, aktywnie funkcjonuje na polskim rynku startupowym. Zespół planuje zainwestować w Polsce 65 mln zł w przeciągu najbliższych czterech lat.

Inwestorzy poszukują przede wszystkim startupy wykorzystujące najnowsze technologie z zakresu deep tech, które pozwalają fundamentalnie zmienić branże, w jakich będą wykorzystywane. Deep tech to między innymi takie technologie, jak machine learning, AI (artificial intelligence), blockchain, Internet of Things, a także szeroko pojęte rozwiązania DevOps. Właśnie taką spółką okazało się PerfOps, które jako pierwsze otrzymało finansowanie od Sunfish Partners.

PerfOps to polska spółka programistyczna, która dostarcza analitykę dla firm zajmujących się infrastrukturą internetową. Opracowane przez startup narzędzie FlexBalancer to nowatorskie rozwiązanie do równoważenia obciążenia serwerów, oparte na chmurze. Dynamicznie kieruje ono ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym oraz monitoruje infrastrukturę internetową.

– Zdecydowaliśmy się wesprzeć PerfOps, ponieważ właściciel spółki ma bogate
i międzynarodowe doświadczenie w branży. Firma przedstawiła nam przekonującą wizję wprowadzenia zaawansowanych technologii sieciowych do firm każdej wielkości. Dodatkowo, szanse na jej sukces umacnia wykwalifikowany zespół polsko-ukraiński – komentuje Max Moldenhauer, Senior Partner Sunfish Partners.

– Wsparcie Sunfish Partners to następny ważny punkt w historii spółki. Zdobyliśmy kolejnego liczącego się partnera, co przełoży się na rozszerzenie skali działalności. Nowy kapitał zapewni szybszy rozwój oraz zdobycie większych udziałów w rynku – zapowiada Dmitriy Akulov, założyciel i CEO PerfOps.

Spółka zakończyła w ubiegłym roku etap finansowania zalążkowego w wysokości 2 milionów złotych. Na podstawie obecnej umowy z Sunfish Partners, na koniec maja, PerfOps otrzymał milion złotych dofinansowania. Drugi milion pochodzi od funduszu Finch Capital.