Fundusz z Grupy MCI wychodzi z telemedycznego SiDLY

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fundusz z Grupy MCI wychodzi z telemedycznego SiDLY

Udostępnij:

SiDLY osiąga dynamiczny wzrost rok-do-roku, jednak ze względu na to, iż Internet Ventures (Grupa MCI Capital) jest już w fazie likwidacji, tzn. zakończył się jego planowany okres życia, w porozumieniu z inwestorami funduszu zdecydowano się na exit już teraz.

– Nabywcą SiDLY jest strategiczny inwestor z obszaru medycyny i urządzeń medycznych, co potwierdza wysoką jakość spółki, której udziałowcem był fundusz. Sprzedaż SiDLY to kolejny sukces Internet Ventures, który ponownie zrealizował kilkukrotny zwrot na zainwestowanym kapitale – mówi Tomasz Danis, senior advisor w Internet Ventures – W portfelu Internet Ventures pozostają jeszcze dwie spółki, z których fundusz planuje wyjście w najbliższym okresie – dodaje Andrzej Lis, fund manager Internet Ventures.

SiDLY to technologiczna spółka z obszaru telemedycyny, która łączy produkcję profesjonalnego urządzenia w formie opaski na nadgarstek z budową odpowiedniego oprogramowania. SiDLY jest liderem rynku opasek medycznych w Polsce, wyprzedzając duże spółki technologiczne z Polski i Europy przy okazji przetargów i konkursów na usługi i urządzenia telemedyczne. Oferuje swoje usługi m.in. samorządom (np. domy seniora), szpitalom (np. poprzez współpracę z PZU jest obecna na SOR-ach), ale również biznesowi produkcyjnemu i klientom indywidualnym (monitoring stanu zdrowia najbliższych osób).

Internet Ventures zainwestował w SiDLY w czerwcu 2015 roku na bardzo wczesnym etapie prototypu opaski, jeszcze przed komercjalizacją produktu i platformy telemedycznej i do tej pory był największym instytucjonalnym udziałowcem tej spółki. W czasie trwania inwestycji fundusz Internet Ventures, przy współdziałaniu z KFK (dziś PFR Ventures), kilkukrotnie podejmował decyzje o dalszym dofinansowaniu projektu. SiDLY w ostatnich latach przyciągnęło kapitał zarówno od kliku funduszy inwestycyjnych, jak również otrzymało różnego rodzaju granty publiczne wspierające obszar telemedycyny.