Fundusz Zalążkowy KPT inwestuje w forDrivers

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego zainwestował w firmę forDrivers, która stworzyła aplikację promującą bezpieczną jazdę przez grywalizację. To 24. spółka w portfelu FZKPT.

Pomysł forDrivers powstał w 2014 roku i od samego początku miał realizować ważny cel związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kilka miesięcy później startupem zainteresowała się krakowska spółka HG Intelligence, która obsługuje forDrivers technologicznie i jest jednym z udziałowców. Kolejnym został Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

– Zainteresowaliśmy się forDrivers, ponieważ widzimy duży potencjał w pomyśle biznesowym tej firmy. Z jednej strony wzrasta bowiem świadomość społeczna dotycząca bezpiecznej jazdy, z drugiej natomiast ludzie z coraz większym zaangażowaniem włączają się w akcje grywalizacyjne. Połączenie tych dwóch trendów, jakiego dokonali twórcy aplikacji forDrivers, może okazać się przełomowym przedsięwzięciem – komentuje Marcin Molo, dyrektor inwestycyjny FZKPT.

Rozwiązaniem forDrivers zainteresował się już jeden z polskich ubezpieczycieli – LINK4, który zdecydował się na wdrożenie polis opartych na danych dotyczących stylu jazdy. forDrivers w ramach współpracy z ubezpieczycielem przygotuje aplikację grywalizacyjną, która zostanie wykorzystana w ofercie towarzystwa dla flot samochodowych.

– Działania podejmowane przez forDrivers i zainteresowanie aplikacją pokazują potencjał tej inwestycji. Liczymy na to, że spółka będzie się szybko rozwijać i zyskiwać na wartości jak inne firmy z portfela naszego funduszu. Co ciekawe, inwestycja FZKPT w firmę forDrivers dokonana została ze środków pochodzących z wyjść kapitałowych, czyli ze sprzedaży udziałów w spółkach, w które zainwestowaliśmy fundusze pochodzące z działania 3.1 POIG. To tylko potwierdza słuszność decyzji podjętych przez fundusz do tej pory – dodaje Marcin Molo.

– Inwestycja Funduszu Zalążkowego KPT pozwoli nam na rozwój naszego ekosystemu ukierunkowanego na grywalizację w służbie bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo znaleźliśmy się w wybranym przez Fundusz gronie nowatorskich spółek we wczesnej fazie rozwoju, a to oznacza, że możemy czerpać także z doświadczenia innych firm, w które FZKPT zainwestował w poprzednich latach. Widzimy w tej sytuacji duży potencjał, który zamierzamy w pełni wykorzystać – mówi Marcin Brysiak, pomysłodawca i założyciel forDrivers.

Zdjęcie główne artykułu picjumbo

Fundusz Zalążkowy KPT jest wspólnym przedsięwzięciem Krakowskiego Parku Technologicznego oraz SATUS Venture dla realizacji projektu „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”. Fundusz poszukuje, inicjuje i inkubuje przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym, ze szczególnym naciskiem na projekty z branży ICT (informatyka i telekomunikacja, w tym e-projekty, projekty sieciowe i internetowe, branża inżynierska).

forDrivers to polski stratup, będący pomysłodawcą aplikacji dla kierowców forDrivers. Jest ona nowoczesną platformą promującą bezpieczną jazdę wśród społeczności kierowców dzięki mechanizmom grywalizacji. Cały ekosystem aplikacji jest wspomagany przez technologie kontekstowe (BLE, WIFI, NFC), które dodatkowo pozytywnie wpływają na doświadczenia użytkowników forDrivers poprzez większą interakcję i dostosowanie do konkretnych potrzeb w zależności od czasu i miejsca.