Fundusze inwestują w polską spółkę rozwijającą produkty dla marketerów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Osiem milionów złotych zainwestowali Tim Schumacher oraz Warsaw Equity Group w rozwój Piwik PRO. Spółka obecna od trzech lat w sektorze IT jest liderem rozwiązań on-premises na globalnym rynku narzędzi dla marketingu.

Każdego roku firma zwiększa swoje przychody średnio o 85%, a z jej produktów korzystają największe koncerny z Europy i USA. 

Na zdjęciu: Maciej Zawadziński, CEO Piwik PRO | fot. materiały prasowe 

Rzadko się zdarza, aby polskie firmy uzyskiwały tak wysokie wsparcie ze strony funduszy inwestycyjnych. Według statystyk raportu Lewiatan Business Angels średnia wartość inwestycji kapitałowej w polskie startupy wynosi 3 miliony złotych. Piwik PRO przekonał inwestorów dotychczasowymi osiągnięciami oraz perspektywą dynamicznego wzrostu światowego rynku web & mobile analytics. Dokapitalizowanie na poziomie 8 milionów złotych oraz zapewniony dostęp do know – how na światowym poziomie jest gwarancją dalszego rozwoju. Spółka będzie mogła korzystać z doświadczenia m.in. Tima Schumachera, międzynarodowego przedsiębiorcy i jednego z najbardziej uznanych europejskich ekspertów w dziedzinie on-line marketingu.

Polska spółka na globalnym rynku 

Piwik PRO operuje głównie na rynku europejskim i amerykańskim, dostarczając kompleksowe, zaawansowane rozwiązania IT z obszaru narzędzi dla marketingu, w szczególności: web analytics i tag management. Z usług polskiej firmy korzysta obecnie kilkuset klientów, w tym około 80 globalnych koncernów w szczególności z sektora bankowego i telekomunikacji. Produkty spółki wykorzystywane są między innymi do gromadzenia, systematyzowania, analizowania i przetwarzania danych ze stron i aplikacji, podobnie jak konkurencyjne Google Analytics. Pozyskane od inwestorów środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę, udoskonalanie produktów spółki oraz rozwój kanałów sprzedaży. Nowe rozwiązania pozwolą m.in. wykorzystywać zgromadzone i przetworzone dane w celu personalizacji treści wyświetlanych użytkownikom.

Bezpieczeństwo danych jest priorytetem

Unikatowość oferowanych rozwiązań Piwik PRO wynika z zapewnienia 100% bezpieczeństwa i prywatności danych. – Od dłuższego czasu widzieliśmy potencjał rozwoju rynku narzędzi dla działów marketingu, w szczególności web analytics. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że duże przedsiębiorstwa, podlegające zarówno wytycznym działów compilance, jak i regulatorów zewnętrznych, są zobowiązane do bezpiecznego przechowywania danych – najlepiej na własnej infrastrukturze, a nie w publicznej chmurze.  Dlatego skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniu typu „on- premises”, którego zalety zauważyli nie tylko klienci, ale również inwestorzy  – podkreśla Maciej Zawadziński, CEO Piwik PRO. Ochrona wrażliwych danych jest w dzisiejszych czasach kluczową potrzebą światowych organizacji. W odpowiedzi Piwik PRO oferuje nie tylko gotowe rozwiązania technologiczne, ale również pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Dzięki temu spółka zdobyła zaufanie m.in. Komisji Europejskiej, rządów Kanady i Holandii, czy światowych firm, takich  jak Hewlett-Packard, Accenture oraz największych amerykańskich banków inwestycyjnych. 

Wartość rynku web & mobile analytics podwoi się

Stale rosnąca ilość danych marketingowych generowanych przez sieć i aplikacje mobilne powoduje, że przedsiębiorstwa coraz bardziej doceniają korzyści ze stosowania specjalistycznych narzędzi analitycznych. Inwestorzy badając potencjał biznesowy Piwik PRO, zwrócili uwagę na prognozy szybkiego wzrostu globalnego rynku web & mobile analytics. Jego wartość w ciągu 4 lat ma się podwoić,  osiągając w 2020 roku wartość ponad 7 mld dolarów. – Kluczowymi czynnikami wzrostu są korzyści wynikające z zastosowania narzędzi analitycznych w strategiach marketingowych przedsiębiorstw, wzrost ilości generowanych danych przez użytkowników internetu i aplikacji mobilnych oraz rosnąca popularność smartfonów –  podkreśla Michał Kołata, manager inwestycyjny funduszu Warsaw Equity Group, który dokapitalizował Piwik PRO kwotą 5,5 mln zł.  

Dodatkowo w 2018 roku wchodzi w życie regulacja Komisji Europejskiej GDPR (General Data Protection Regulation), która wprowadza zmiany w sposobie zarządzania danymi osobowymi w celu ujednolicenia poziomu ich ochrony na terenie całej UE.  –  Rynek będzie potrzebował coraz więcej narzędzi analitycznych i marketingowych zapewniających bezpieczeństwo danych.  Piwik PRO idealnie wpisuje się w te wymagania. To świetna firma z bardzo doświadczonym zespołem –  zaznacza Tim Schumacher.