Funkcje drukarki, o których dotąd nie słyszałeś

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Funkcje drukarki, o których dotąd nie słyszałeś

Udostępnij:

Firmy przyzwyczaiły nas do prezentowania innowacyjnych funkcjonalności przy okazji premiery nowego modelu. Dotyczy to zazwyczaj smartfonów oraz coraz bardziej multimedialnych telewizorów. Tym tropem podążają także producenci nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych.

Rozwijające się technologie dają spore możliwości. Dowodzi tego najnowszy model HP OfficeJet Pro 9023 – drukowanie może być jeszcze bardziej wydajne, a przy tym wyjątkowo komfortowe.

Wielofunkcyjne, czyli wielozadaniowe

Mimo coraz bardziej powszechnej wymiany dokumentów drogą elektroniczną nadal większość istotnych pism jest drukowana. Do tego zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach, często we własnym zakresie produkuje się sporą część materiałów reklamowych, wchodzących np. w skład prezentacji. Jednak te same niewielkie firmy nie mają możliwości kompletowania kolejnych urządzeń umożliwiających realizację wszystkich projektów. Dlatego nowoczesnym połączeniem profesjonalizacji i optymalizacji jest drukarka HP OfficeJet Pro 9023. Rewolucyjne inteligentne urządzenie 4w1 to idealne rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy potrzebują drukarki dostosowanej do ich potrzeb i zwiększającej wydajność. Druk HP OJ Pro w kolorze posiada maksymalną rozdzielczość 4800 × 1200 dpi przy druku w kolorze na papierze HP Advanced Photo. Co ciekawe, tak wysoka rozdzielczość nie wpływa na konieczność częstszej wymiany atramentowych wkładów, które wystarczają nawet na 2000 stron.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem w zakresie skanowania jest stworzenie aplikacji mobilnej HP Smart APP, która umożliwia realizację z poziomu smartfona znacznej części zadań wykonywanych dotychczas bezpośrednio przy urządzeniu. Zamiast tradycyjnego wpasowywania kartki na skanerze wystarczy zrobić dokumentowi zdjęcie telefonem. Następnie program sam poprawi jakość fotografii, zwiększy czytelność zawartości i wyrówna krawędzie. Ostatni krok to wysłanie polecenia drukowania, a już 9 sekund później można odebrać kartkę z podajnika. Takie rozwiązanie to nie tylko ułatwienie, ale także wyraźne przyspieszenie pracy. Skanowanie i drukowanie możliwe są teraz z każdego zakątka na świecie – warunkiem jest jedynie dostęp do Internetu. Oznacza to, że każdy proces związany z wcieleniem w życie jakiejkolwiek umowy wymagającej ręcznego parafowania można znacznie przyspieszyć. O tym, jak ważne są to zmiany, wiedzą właściciele oraz pracownicy firm, gdzie każdego dnia poświęca się cenny czas na drukowanie, katalogowanie i archiwizację. Teraz czas ten będzie można spożytkować na dużo ważniejsze zadania niż równe skanowanie ostatniej strony umowy.

Szybciej i prościej

Te dwa hasła przyświecały twórcom nowych urządzeń wielofunkcyjnych HP. W Office Jet Pro przyspieszeniu uległo m.in. skanowanie dwustronne. Nie trzeba już ręcznie przewracać kartki, ponieważ drukarka wyposażona jest w dwa skanery – górny i dolny. Inżynierowie wyszli także naprzeciw firmom, gdzie te same czynności wykonywane są często nawet po kilka razy dziennie. Z myślą o takich rutynowych zadaniach powstało HP Smart Tasks, czyli funkcja umożliwiająca zapamiętywanie określonych działań na skanerze i drukarce. Na przykład skanowany dokument może być automatycznie poprawiany przez program, a następnie przesyłany do wybranego wcześniej folderu w chmurze, gdyż nowe urządzenia HP łączą się bezprzewodowo m.in. z Dyskiem Google bądź Dropboxem. Nie tylko więc ułatwiony jest sam proces – prostsze jest również rozpowszechnienie dokumentu wśród pracowników. W innym przypadku zeskanowana faktura może zostać automatycznie wysłana na wskazany adres mailowy.

Estetycznie i bezpiecznie

Wartością dodaną do nowej funkcjonalności jest stylowy projekt, który sprawia, że drukarka przestaje być szarą bryłą z konieczności zabierającą miejsce w biurze. Smukłe kształty oraz minimalistyczny wygląd mają za zadanie dyskretnie dodawać uroku przestrzeni. Elektroniczny, dotykowy wyświetlacz to kolejne uproszczenie. Użytkownik ma na bieżąco podgląd na zasób materiałów eksploatacyjnych, ilość papieru w podajniku i urządzenia połączone z drukarką. Nowe urządzenia wielofunkcyjne HP OJ Pro to także bezpieczeństwo. Producent podkreśla znaczenie właściwej ochrony danych, które każdego dnia przepływają przez sprzęt. Drukarka posiada najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia w tym m.in szyfrowanie na poziomie danych, urządzenia, sieci i dokumentu; bezpieczeństwo Wi-Fi klasy korporacyjnej oraz bezpieczne drukowanie.