Funkcje, które powinien mieć każdy system do prowadzenia księgowości? Posiada je mKsięgowość

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Zintegrowana z systemem bankowości internetowej mKsięgowość jest prostą w obsłudze platformą do zarządzania finansami firmy. Poniżej przedstawiamy jej najważniejsze i najbardziej przydatne funkcje.

System oferowany przez mBank powstał we współpracy z firmą SuperKsięgowa. W jego tworzeniu udział brali także startupowcy, z którymi bank przeprowadził około pięćdziesięciu wywiadów i zaprosił ich do udziału w badaniach. Dzięki temu mKsięgowość odpowiada oczekiwaniom najbardziej wymagających przedsiębiorców i właścicieli biznesów.

Prostota 

Panel sterowania mKsięgowością został zaprojektowany tak, abyś od razu po jego uruchomieniu zobaczył wszystkie najważniejsze informacje dotyczące sytuacji finansowej Twojej firmy. Zobaczysz więc między innymi stan konta, który jest na bieżąco aktualizowany oraz informacje o przychodach, kosztach i podatkach.

Do tego platforma oszacuje płynność finansową Twojej firmy i podpowie czy prowadzony przez Ciebie biznes zmierza we właściwą stronę. Dzięki poszczególnym zakładkom wyraźnie wyszczególnionym w oknie pulpitu, możesz za pomocą mKsięgowości zarządzać kondycją finansową własnego przedsiębiorstwa. Ułatwia to kilka przydatnych funkcji, z których często będziesz korzystać.

Oto one: 

Pierwszą jest „Szybka Faktura”, dzięki której w dwóch prostych krokach wystawisz swoim partnerom dokument potwierdzający transakcję. Zajmie Ci to mniej więcej 30 sekund. Najpierw z listy kontrahentów wybierz odpowiedniego partnera, a następnie uzupełnij trzy pola: nazwa towaru, cena i ilość.

Później klikasz „wystaw fakturę” i gotowe. Wygenerowany dokument możesz wysłać partnerowi mailem albo wydrukować i dostarczyć w inny sposób. Wszystkie dotychczas wystawione faktury będą uporządkowane w systemie datami, dzięki czemu w razie potrzeby będzie mógł do nich wrócić i zajrzeć.

Drugą funkcją jest „Stan biznesu”. Dzięki niej możesz sprawdzić, który z kontrahentów zalega z płatnościami oraz przypomnieć o tej płatności za pomocą maili albo SMS-ów generowanych przez system.

Ta sama funkcja pozwala także sprawdzić, czy Ty nie zalegasz z płatnościami u swoich partnerów. Takie faktury są uporządkowane datami i oznaczone ikoną. Po wybraniu jednej z nich od razu przechodzisz do panelu z płatnościami, żeby uregulować należność.

Kolejną opcją przydatną każdemu przedsiębiorcy są „Deklaracje”. System automatycznie generuje deklaracje podatkowe dla urzędu skarbowego, które po zatwierdzeniu możesz przesłać przez Internet.

Obok wyżej opisanych funkcji, mKsięgowość posiada także inne przydatne startupowcom opcje. Wśród nich jest rejestr środków trwałych i pojazdów, rozliczenie kilometrówki, a także listę zadań dla klientów i powiadomienia. Co ważne, platforma ta jest zintegrowana z systemem bankowości internetowej, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do swoich finansów za pośrednictwem jednego narzędzia.Trzy warianty 

Trzy warianty

Aplikacja przeznaczona jest dla małych firm i przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Oprócz bogatej funkcjonalności za rozwiązaniem przemawia przystępna cena, zależna od wybranego wariantu usługi. Do dyspozycji masz trzy opcje:

1. mKsięgowość Start (0 złotych) – jeśli dotychczas prowadzenie księgowości spoczywało na Twoich barkach, a ciężar ten nie odciągnął Twej uwagi od pozostałych spraw firmowych – najprawdopodobniej ten pakiet jest dla Ciebie. Co najważniejsze, w ramach tej bezpłatnej opcji Twój rachunek bankowy i internetowa platforma księgowa zostają zintegrowane, dzięki czemu będziesz automatycznie otrzymywać wyliczenie podatków i deklaracji. A gdybyś chciał poprosić profesjonalistę, żeby np. sprawdził, czy poprawnie wystawiłeś fakturę, zawsze przysługuje Ci taka możliwość za dopłatą 50 złotych.

2. mKsięgowość Komfort (150 złotych miesięcznie) – dzięki temu pakietowi otrzymujesz opiekę osobistej księgowej, która całkowicie zajmie się księgowością Twojej firmy. W Twoim imieniu będzie ona odpowiadać np. na pytania z ZUS-u i US, zajmie się też obsługą rachunkową firmy i przygotuje deklaracje podatkowe czy przelewy za podatki i faktury dla klientów. Teraz w ramach promocji bank udostępnia ten pakiet za 1 zł przez pierwsze dwa miesiące.

3. mKsięgowość Premium (300 złotych miesięcznie) – najbogatszy pakiet zawierający całą gamę funkcji i możliwości. Do najważniejszych z nich należą jeszcze szybszy kontakt z profesjonalną księgową (odpowiedź w ciągu godziny), a także analiza podatkowa i rachunkowa płynności finansowej Twojej firmy.

fot. pexels.com