Furgonetka z prezentami ruszyła w Polskę

Dodane: 04.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dokąd zmierza? - Do podopiecznych Fundacji One Day. Co przewozi? - Wymarzone prezenty dla dzieci. Kim są nadawcy paczek? - To ludzie, którzy chcą, by we wszystkich domach w Polsce w te Święta zagościła radość. Są wśród nich również znani blogerzy i vlogerzy.

Fundacja One Day pomaga dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka oraz rodzin z trudną sytuacją materialną. Spełnia ich mniejsze i większe marzenia, dążąc do tego, by mogły w przyszłości stworzyć ciepły dom, o którym marzą, oraz odważnie wejść w dorosłe życie. Jak co roku, w grudniu, w ramach akcji One Day Gwiazdka gromadzone są wymarzone przez dzieci prezenty, które nie tylko umilą im codzienność, ale i pozwolą zdobywać wiedzę i rozwijać potrzebne umiejętności.

Tegorocznym partnerem akcji jest serwis Furgonetka.pl, który wspiera ją promocyjnie i finansowo, przekazując 5% dochodu z każdej wysłanej do 15 grudnia paczki na cele statutowe Fundacji. Na specjalnie uruchomionej stronie www.furgonetka.pl/oneday znajdują się wszystkie informacje o tym, komu i w jaki sposób można pomóc.

Do akcji włączyli się również znani polscy blogerzy i vlogerzy, którzy nie dość, że przekazują swoim czytelnikom i widzom informacje o zbiórce, to sami przygotowują paczki dla potrzebujących. Wśród zaangażowanych są m.in.: Andrzej Tucholski, Włodek Markowicz, Paweł Opydo i Karol Lewandowski z Busem przez Świat.

Też chcesz pomóc?

Są dwa sposoby na pomaganie. Możesz wejść na stronę www.furgonetka.pl/oneday, sprawdzić, czego potrzebują dzieciaki, wybrać jedno (lub kilkoro) z nich, przygotować paczkę i wysłać ją lub dostarczyć osobiście pod adres ul. Foksal 2 w Warszawie. Prezenty będą gromadzone do 15 grudnia br., a dzieci otrzymają je podczas wspólnej Wigilii, która odbędzie się już 20 grudnia!

Możesz pomóc także, wysyłając swoje prywatne lub firmowe paczki za pośrednictwem serwisu Furgonetka.pl. 5% dochodu z każdej przesyłki wysłanej do 15 grudnia b.r. zostanie przekazane Fundacji One Day, która ma ponad 400 podopiecznych w najróżniejszych zakątkach Polski, od Braniewa, przez Włocławek, po Sanok.

Odwiedź stronę akcji, sprawdź czego potrzebują podopieczni Fundacji One Day i przygotuj swój prezent.

Razem możemy sprawić, że #furgonetkazprezentami zostanie wypełniona po brzegi! Dołącz do akcji, opublikuj w sieci zdjęcie przesyłanych prezentów i dodaj do niego oficjalny hashtag, dzięki któremu o potrzebach dzieci dowie się jeszcze więcej osób.