Future Space Accelerator – program akceleracyjny, który zmieni twój pomysł w innowacyjny biznes, rekrutuje startupy z regionu CEE

future space accelerator program akceleracyjny ktory zmieni twoj pomysl w innowacyjny biznes rekrutuje startupy z regionu cee
Udostępnij:
Jeżeli marzycie o ścisłej współpracy z globalnymi graczami na rynku spacetech i aerospace, takimi jak Airbus, SatRevolution, Cleanproject, wyjściu na rynki zagraniczne, wdrożeniach, doradztwie biznesowym czy pozyskaniu inwestorów, powinniście przyjrzeć się najnowszej inicjatywie – programowi akceleracyjnemu Future Space Accelerator, do którego nabór wystartował z końcem kwietnia br. Zgłoszenia można składać jeszcze do 30 czerwca.

Future Space Accelerator to program akceleracyjny dla startupów z Europy Środkowej i Wschodniej, którego głównym celem jest wysoce intensywny matchmaking i dynamiczny rozwój biznesu. Program zakłada przyspieszenie transformacji innowacyjnych pomysłów w wartościowe przedsiębiorstwa, wdrażanie wspólnych projektów pilotażowych, wspieranie startupów w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi międzynarodowymi inwestorami, partnerami biznesowymi i przyszłymi klientami, począwszy od firmy Airbus i partnerów programu.

– Future Space Accelerator zapewnia założycielom startupów wsparcie, którego Ci realnie potrzebują, aby rozwijać swoją działalność. Udział w programie jest równoznaczny z pracą ramię w ramię z najbardziej wpływowymi graczami na globalnym rynku i dostępem do najnowocześniejszych technologii oraz infrastruktury – mówi Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska.

Pierwszy w CEE akcelerator dedykowany aerospace i spacetech, ale nie ograniczający się tylko do kosmosu

Future Space Accelerator to zlokalizowany w CEE niestacjonarny program akceleracyjny, a jego wyjątkowość przejawia się w tym, że jako jedyny w tej części świata jest dedykowany startupom rozwijającym produkty i rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Jednak akcelerator nie ogranicza się tylko do segmentów aerospace i spacetech. Partnerzy projektu poszukują innowatorów i przedsiębiorców z wielu dziedzin innowacji, a jedynym koniecznym warunkiem jest posiadanie pomysłu, który może znaleźć realne zastosowanie w biznesie.

Jakich rozwiązań poszukują eksperci i mentorzy programu? Analiza danych i przetwarzanie danych wizualnych (image processing), digitalizacja, internet rzeczy, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, innowacje w procesie łańcucha dostaw, grywalizacja, rozwiązania mobilne, dla produkcji, czy nawet działania marketingowe. W szeroko rozumianym w przemyśle lotniczym i kosmicznym zastosowanie może znaleźć wiele innowacji na pierwszy rzut oka niezwiązanych z kosmosem. Chcesz wiedzieć, czy Twoje rozwiązanie jest odpowiednie? Wyślij zgłoszenie do programu najpóźniej do 30 czerwca br. W aplikacji wystarczy ogólnie opisać swój produkt czy pomysł. Każde zgłoszenie będzie przeanalizowane, a liderzy programu skontaktują się w celu poszerzenia zakresu podanych informacji. Aplikuj tutaj!

– Wierzymy w obopólnie korzystną współpracę między korporacjami i startupami. Wielokrotnie zresztą dawaliśmy temu wyraz. Jednak Future Space Accelerator jest czymś zupełnie niespotykanym. Dzięki tej inicjatywie będziemy częścią postępu technologicznego, przybliżającego nas do podboju kosmosu – komentuje Jolanta Kokosińska, partner w PwC Polska.

Znaczącą zaletą programu jest to, że chociaż jego siedziba mieści się w Warszawie, to jest on prowadzony zdalnie, bez konieczności spędzania 3 miesięcy na warsztatach czy sesjach mentoringowych.

Szybuj w przestworza z największymi

Program jest obsługiwany przez największych graczy rynkowych i innowatorów w branży kosmicznej, w tym firmę Airbus – światowego lidera w lotnictwie z 50-letnim doświadczeniem w dziedzinie innowacji, SatRevolution – pierwszy w historii polski startup, który odniósł sukces w dziedzinie satelit i z powodzeniem opracował i umieścił swoje nanosatelity na orbicie okołoziemskiej, a współpracuje m.in. z Virgin Orbit; oraz Cleanproject – innowacyjną polską firmę specjalizującą się w budowie pomieszczeń i laboratoriów dla zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych i badawczych na całym świecie, zwłaszcza dla przemysłu kosmicznego. Ponadto program wspomagają konsultanci ds. rozwoju biznesu i innowacji z PwC.

Uczestnictwo w Future Space Accelerator zapewnia startupom z Europy Środkowej i Wschodniej bezpośredni dostęp do infrastruktury partnerów programu, ich know-how i ekspertów, którzy z niecierpliwością czekają na fazę testów i implementację supernowoczesnych rozwiązań w ramach swoich organizacji, a także promowania awangardowych innowacji wśród swoich partnerów na całym świecie.

– Future Space Accelerator to program idealny, by dzielić się pomysłami z najlepszymi ekspertami z branży – dodaje Jerzy Kustra, prezes Cleanproject. – W ramach akceleratora chcielibyśmy tworzyć przyszłe historie sukcesu – kontynuuje Kustra.

Aplikacje do programu można wysyłać do 30 czerwca 2019 r. Czasu zostało coraz mniej. Wypełnienie aplikacji zajmie do 20 minut, a można tego dokonać tutaj.

W sierpniu zostanie ogłoszona shortlista startupów, które rozpoczną współpracę z partnerami programu. Następne miesiące spędzą one na pracy zdalnej wraz z ekspertami i inżynierami z Airbus, SatRevolution i Cleanproject oraz z konsultantami ds. innowacji z PwC. Otrzymają pełen dostęp do zasobów i unikatowego know-how. W grudniu zorganizowany zostanie specjalny Demo Day, a startupy biorące udział w Future Space Accelerator będą miały okazję zaprezentować swoje pomysły przed potencjalnymi klientami i inwestorami.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.futurespaceaccelerator.com.