Galaxy Z Fold 3 – czy tak będzie wyglądał podwójnie składany Samsung?

Dodane: 03.11.2020

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Galaxy Z Fold 3 – czy tak będzie wyglądał podwójnie składany Samsung?

Udostępnij:

Czy tak będzie wyglądać nowy składany Samsung? Graficy z LetsgoDigital zwizualizowali wygląd innowacyjnego modelu, którego ekran „łamie się” w aż dwóch miejscach.
Producenci elektroniki ostatnio mocno skupiają się na dopracowywaniu swojej technologii składanych smartfonów – przykładem jest chociażby Galaxy Fold od Xiaomi. Mało kto jednak wie, na jak dużą skalę jest przeprowadzany ten elektroniczny „wyścig zbrojeń” – gigant, jakim jest Samsung, już w 2018 r. złożył do koreańskiego urzędu patentowego wniosek o zarejestrowanie kolejnego pomysłu na składane urządzenie. Chodzi o łamany„na trzy” smartfon, który dodatkowo ma być wyposażony w wysuwaną klawiaturę QWERTY.

zdjęcie – wizualizacja z LetsgoDigital

zdjęcie – wizualizacja z LetsgoDigital

Jak ma wyglądać to nietypowe rozwiązanie, które z pewnością odbiłoby się szerokim echem w świecie technologii? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, bo szczegóły patentu nie wypłynęły na światło dzienne (przynajmniej na razie). Jednak graficy z LetsgoDigital, którzy są znani z szerokiej wyobraźni, postanowili zwizualizować ten produkt, opierając się na dostępnych informacji.

Artyści połączyli siły z projektantem przemysłowym Sarang Sheth i wspólnie stworzyli grafikę przedstawiającą Samsung Galaxy Fold 3 – jak widzimy nowy model ma być wyposażony w zestaw podwójnych zawiasów na dłuższych krawędziach smartfona, dzięki czemu będziemy mogli składać go aż dwukrotnie. Zastanawiające będzie jednak umieszczenie klawiatury QWERTY, która wysuwałaby się z boku jednego ze skrzydełek.

zdjęcie – wizualizacja z LetsgoDigital

zdjęcie – wizualizacja z LetsgoDigital

Pytanie, czy faktycznie Samsung właśnie tak wyobraża sobie swoje nowe urządzenie? Jeśli tak, to jak rozwiąże kwestie techniczne związane z grubością smartfona i działaniem akumulatora, który będzie musiał zasilać jeszcze większą powierzchnię elastycznego ekranu?

Nawet jeśli taki produkt nigdy nie pojawi się na rynku, Samusung już zaostrzył apetyt gadżeciarzy na kolejny, innowacyjny model smartfona.

zdjęcie – wizualizacja z LetsgoDigital

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem