Gatesowie wspierają Startup Weekend!

Dodane: 08.11.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

250 tysięcy dolarów - dokładnie tyle pieniędzy przekazała wczoraj fundacja Billa i Melindy Gates edukacyjnemu odłamowi znanej wszystkim startupowcom organizacji Startup Weekend.

250 tysięcy dolarów – dokładnie tyle pieniędzy przekazała wczoraj fundacja Billa i Melindy Gates edukacyjnemu odłamowi znanej wszystkim startupowcom organizacji Startup Weekend.

O organizacji wspieranej przez Fundację Kauffmana, słyszeli pewnie wszyscy zainteresowani branżą startupową. Nie jesteśmy do końca przekonani czy wszyscy słyszeli o eventach, mających na celu dyskusję na temat wprowadzenia innowacji do branży edukacyjnej, które są współorganizowane przez wspomnianą wcześniej Fundację Kauffmana oraz Grockit – startup, dzięki któremu możemy uczyć się, tworzyć i pisać testy z danego przedmiotu, a także śledzić nasze postępy.

Twórca Grockit, Farb Nivi, wiąże ogromne nadzieje w związku z zaistniałą sytuacją i uważa, że fundacja prowadzona przez małżeństwo Gatesów jest idealnym partnerem do tego typu przedsięwzięcia. Pierwsza edycja edukacyjnego Startup Weekendu odbyła się 8 września w San Francisco.

źródło: techcrunch.com