Gaviti pozyskał 9 mln dolarów w serii A. FinTech tworzy oprogramowanie do windykacji

Dodane: 06.04.2022

Mam Startup

Udostępnij:

FinTech Gaviti pomaga firmom odzyskać zaległe należności dzięki aplikacji do zarządzania procesem windykacji. Startup ogłosił dziś zamknięcie finansowania w wysokości 9 milionów dolarów z serii A, prowadzonego przez Flashpoint.

Yan Lazarev, współzałożyciel i dyrektor generalny Gaviti poinformował, że dzięki platformie w 2021 r. klienci firmy odzyskali 6,2 miliarda dolarów.

Proces ściągania zaległych należności przez firmy B2B jest żmudny. Działy zajmujące się należnościami nie zawsze dysponują oprogramowaniem do windykacji. Podobnie jak zespoły sprzedażowe korzystają z systemów CRM do zarządzania komunikacją i procesami sprzedaży, Gaviti oferuje te same możliwości specjalistom ds. windykacji dzięki narzędziom do śledzenia i przepływu pracy. Aplikacja integruje się z systemami ERP za pomocą jednego uniwersalnego języka.

Dalszy rozwój

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozszerzenie usług Gaviti. – Naszym głównym celem pozostaje synchronizacja z organizacjami w celu usprawnienia tego niegdyś czasochłonnego procesu – powiedział Alex Komarovsky, współzałożyciel i CTO Gaviti. – Ta seria dofinansowań pozwoli nam na dalszy rozwój i tworzenie nowych funkcji.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Gaviti, który zapewnia przedsiębiorstwom globalne opcje płatności – powiedział Alexander Konoplyasty, Partner Zarządzający w Flashpoint Venture Capital. – Dzięki naszemu wkładowi, Gaviti pomoże setkom firm wejść na rynek globalny, zwiększyć przychody i zmniejszyć ogólne koszty. Śledzimy ich drogę już od jakiegoś czasu i mocno wierzymy w sukces tej firmy.