Gdańsk dla początkujących przedsiębiorców ma wyjątkową propozycję. Rok wynajmu lokali za „złotówkę”

Dodane: 13.09.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– Preferencyjne stawki czynszu obowiązywać będą przez trzy lata – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. – W pierwszym roku najmu czynsz wynosił będzie złotówkę za mkw. W drugim roku najmu – 40 proc. stawki zaoferowanej przez przedsiębiorcę w konkursie, w trzecim – 70 proc. tej stawki – dodaje.

Zdjęcie główne artykułu by kaboompics.com 

Lokal na start za „złotówkę”

100 procent zaoferowanej stawki najemca zapłaci dopiero po 36 miesiącach najmu. Przedsiębiorca będzie musiał spełnić jednak szereg wymogów, aby mieć szansę na wygraną w konkursie. Jak czytamy w komunikacie: „program przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy zakładają działalność gospodarczą lub prowadzą pierwszą (w myśl definicji wg ZUS) działalność gospodarczą nie dłużej, niż jeden rok”. 

Droga dla przedsiębiorców, którzy mają więcej niż rok stażu i chcą skorzystać z bardzo tanich lokali na biura nie będzie zamknięta. Zgodnie z zapisami także oni będą mogli ubiegać się o wynajem takiego lokalu, ale dopiero po „przynajmniej jednym nierozstrzygniętym konkursie na dany lokal”. Miasto Gdańsk przygotowało już listę lokali, które będą udostępnione w ramach konkursu.

Duży potencjał

Oto lista miejsc, w których początkujący przedsiębiorcy będą mogli pracować na zyski swoich firm: Bliska 11A (pow. 24,99), Dekerta 3 (pow. 42,49), Wita Stwosza 73 (pokój) (pow. 15,58), Na Zaspę 19 (pow. 12,80), Na Zaspę 23 (pow.19,13), Podmiejska 9 (pow.16,19), Sandomierska 10 (pow.35,38), Miszewskiego 17 (pokój) (pow. 36,89), Miszewskiego 17 (pokój), (11,00) i Żuławska 101 (pow.39,23).

– Lokale te zlokalizowane są głównie w dzielnicach objętych działaniami rewitalizacyjnymi, w tym w Nowym Porcie i Oruni – mówi Piotr Grzelak. Lokale należą do miasta i przez długi czas nie znalazły chętnych na najem. Wiceprezydent Gdańska wierzy, że mają duży potencjał, który w rezultacie przekłada się na ożywianie tych obszarów miasta.

Plany

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem