Gdański Trusted Twin pozyskał 1 mln dolarów w rundzie pre-seed

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Gdański Trusted Twin pozyskał 1 mln dolarów w rundzie pre-seed

Udostępnij:

Trusted Twin pozyskał 1 mln dolarów od ff Venture Capital, Presto Ventures, Movens Capital, RKKVC, Startup Wise Guys oraz kilku aniołów biznesu. Spółka planuje zwiększyć skalę działalności firmy, począwszy od wielkości zespołu, poprzez bazę klientów, aż po dalszy rozwój rozwiązania do udostępniania danych operacyjnych.

Trusted Twin to platforma deweloperska do współdzielenia danych w czasie rzeczywistym między partnerami. Zapewnia kompletną warstwę współdzielenia danych, która pozwala programistom skupić się na budowaniu aplikacji i podstawowych funkcjonalności, a nie całej infrastruktury. Wszystkie niefunkcjonalne, ale krytyczne dla misji firmy kwestie związane z niezawodnością, dostępnością czy skalowalnością są załatwiane przez Trusted Twin, co redukuje czas i koszty rozwoju.

Digital twin

Trusted Twin wykorzystuje moc architektury digital twin, aby zaoferować warstwę danych specjalnie przefiltrowaną i zaprojektowaną do udostępniania danych operacyjnych. W ten sposób może zapewnić kontrolę między współpracującymi partnerami.

– Udostępnianie danych staje się koniecznością biznesową, a nieporęczne, czasochłonne procesy udostępniania danych z pewnością zahamują rozwój firmy – wyjaśnia na portalu tech.eu Krzysztof Malicki, prezes Trusted Twin – Współdzielenie danych jest jednym z głównych problemów IT, a większości organizacji brakuje narzędzi i zasobów do stworzenia niezbędnych ram. W istocie jesteśmy warstwą współdzielenia danych, która zdejmuje z obowiązku programistów wymagania niefunkcjonalne, takie jak skalowalność i dostępność, dzięki czemu mogą oni pozostać skupieni na sednie swojej działalności.

– Dziś cyfrowa transformacja obiecuje zrewolucjonizować biznes. Jednak w rzeczywistości niewiele projektów osiąga swój pełny potencjał. Udostępnianie danych w czasie rzeczywistym jest brakującym składnikiem, który powstrzymuje wiele organizacji i jest to następny kluczowy trend dla postępu cyfrowego biznesu. Trusted Twin jest doskonale przygotowany do obsługi tej eksplozji potrzeb w zakresie danych, które operacje biznesowe już odczuwają – podsumował Maciej Skarul z ff Venture Capital.