GdziePoLek nawiązał współpracę z firmą Bayer. Wdrażają program pilotażowy

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Polski startup rozpocznie pilotaż w ramach współpracy z firmą Bayer, jednym z największych koncernów farmaceutycznych. W ciągu następnych kilku miesięcy firmy spróbują wzajemnie pomóc sobie w największych wyzwaniach, przed którymi stoją.

fot. unsplash.com

Jak twierdzi rp.pl, celem współpracy będzie między innymi zwiększenie liczby aptek objętych programem GdziePoLek oraz promocja i monitorowanie dostępności leków.

GdziePoLek jest polskim startupem, który pomaga pacjentom znaleźć leki w aptekach. Bayer dostrzegł go w konkursie Grants4Apps i wybrał na partnera do przeprowadzenia pilotażu.  

Przedstawiciele startupu twierdzą, że ich atutem jest niezależność od aktywnych graczy branży farmaceutycznej. To sprawia, że GdziePoLek jest dostępny dla wszystkich aptek, które są zainteresowane programem. Startup przyznaje, że jest też nakierowany na współpracę na takich samych warunkach z producentami wszystkich systemów, z których mogą korzystać apteki.

Z punktu widzenia GdziePoLek.pl największym wyzwaniem, z powodu braku własnej sieci sprzedaży, jest zwiększenie liczby aptek odpowiadających na zapytania pacjentów poszukujących leków. Na koniec 2017 r. startup współpracował z prawie 600 aptekami, ale w celu rozwoju firmy konieczne jest zwiększanie tej liczby. Dla Bayer istotne jest natomiast monitorowanie dostępności swoich produktów dla pacjentów.