W obecnej rundzie uczestniczyli ponadto europejscy inwestorzy: DN Capital i Brighteye Ventures oraz założyciele s16VC i Kahoot. Spółkę wsparły również dotychczasowe fundusze: Market One Capital, JME Ventures, GP Bullhound, FJLab i Athos Capital.
Genially to szybki i prosty sposób na tworzenie ciekawych materiałów. Genially cieszy się popularnością wśród profesjonalistów z branży marketingu, projektowania graficznego, komunikacji, a także w szkolnictwie i edukacji akademickiej.
Pozyskany kapitał umocni pozycję Genially, jako globalnego lidera wśród narzędzi do tworzenia interaktywnych treści. Celem jest zwiększenie zaangażowania społeczności oraz dalszy rozwój produktu.
– Uczynienie z Genially globalnej i rozpoznawalnej marki zawsze było częścią naszej wizji. Jesteśmy gotowi na kolejny krok – chcemy stworzyć nowy standard komunikacji z wykorzystaniem interaktywnych treści. Ta runda jest dla nas ważnym krokiem – nie tyle z uwagi na otrzymany kapitał, co wartość dodaną oferowaną przez naszych nowych partnerów – powiedział Juan Rubio, współzałożyciel i dyrektor generalny Genially.
– Globalny kryzys związany z pandemią zmienił sposób, w jaki ludzie uczą się i pracują. Biznes czy edukacja musiały w krótkim czasie zaadaptować do swoich potrzeb nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiłyby im codzienne funkcjonowanie, pracę i naukę. Genially jest znakomitą odpowiedzią na te zmiany – wyjaśnia Marcin Zabielski, współzałożyciel i Partner Zarządzający w Market One Capital.
Genially działa od 2015 roku. Platforma działająca w ponad 190 krajach – jest szczególnie popularna we Francji, Hiszpanii, Meksyku i Kolumbii. W bieżącym roku społeczność Genially najbardziej dynamicznie rozwijała się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Włoszech. Z serwisu korzystają takie instytucje, jak Czerwony Krzyż, Volkswagen, Uniwersytet Columbia, Michelin i Louis Vuitton (LVMH), a także miliony nauczycieli, studentów, grafików i przedsiębiorców, dla których ważna jest wizualna atrakcyjność przedstawianych treści.