Genomtec otrzymał pozytywną decyzję o przyznaniu swojego czwartego już patentu przez Japoński Urząd Patentowy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Genomtec otrzymał pozytywną decyzję o przyznaniu swojego czwartego już patentu przez Japoński Urząd Patentowy

Udostępnij:

Genomtec otrzymał pozytywną decyzję Japońskiego Urzędu Patentowego przyznającą spółce ochronę patentową na wynalezione przez Genomtec technologię i urządzenie Genomtec ID. Firma jest w toku postępowań w ponad dwudziestu zgłoszeniach patentowych na całym świecie.

Wynalazek z nową ochroną patentową obejmuje kluczowe rozwiązania techniczne związane z autorskim systemem bezkontaktowego grzania i detekcji temperatury opracowanym na potrzeby m.in. platformy POCT Genomtec ID.

To pierwszy patent przyznany przez Japoński Urząd Patentowy i czwarty otrzymany przez Genomtec. Firma jest w toku postępowań w ponad dwudziestu zgłoszeniach patentowych na całym świecie.

– Każdy kolejny obszar ochrony patentowej, który otrzymujemy, chroni nas przed kopiowaniem naszej technologii i tym samym zwiększa wartość Genomtec na globalnym rynku spółek specjalizujących się w diagnostyce molekularnej. Wzmacnia również konkurencyjność naszego kluczowego projektu – jakim jest Genomtec ID – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i CEO Genomtec SA. – Japonia i Stany Zjednoczone, gdzie technologia i nasze flagowe urządzenie są już objęte ochroną patentową to jedne z najbardziej dynamicznych krajów gdzie powstają podobne wynalazki. To daje nam silną pozycję negocjacyjną przed podpisaniem umów komercyjnych z wybranymi partnerami w zakresie realizacji strategii komercjalizacji. – dodaje.

Postępowania patentowe mają na celu zabezpieczanie kluczowych interesów oraz wpisują się w strategię rozwoju Genomtec uwzględniającą budowanie portfolio praw własności intelektualnej. Zaś diagnostyka POCT z wykorzystaniem platformy Genomtec ID jest kluczowym obszarem działalności spółki.