Getaround zwycięzcą TechrCrunch Disrupt NYC

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po trzech dniach i prezentacjach 32 startupów, w końcu udało się wybrać zwycięzcę nowojorskiej edycji TechCrunch Disrupt. Główną nagrodę zgarnął Getaround.com.

Po trzech dniach i prezentacjach 32 startupów, w końcu udało się wybrać zwycięzcę nowojorskiej edycji TechCrunch Disrupt. Główną nagrodę zgarnął Getaround.com.

Getaround jest miejscem, w którym użytkownicy mogą użyczyć swój samochód do wynajmu innym kierowcom będącym w pobliżu na godzinę, dzień czy też tydzień, a zainteresowani korzystaniem z danego pojazdu bez problemu mogą wybrać odpowiadający model oraz markę i cieszyć się w określonym czasie wolnością czterech kółek.

Aby móc bezpiecznie wynająć samochód, jego posiadacz instaluje w pojeździe specjalne urządzenie działające jako centralny zamek, sterowany za pomocą urządzenia mobilnego, wyposażonego w specjalnie zmodyfikowany system operacyjny Linux oraz technologię bezprzewodowej transmisji danych. W ten sposób można na bieżąco kontrolować zarówno lokalizację pojazdu jak i czas wynajmu korzystając z przeglądarki desktopowej i dostępu do Internetu. Całość zostaje prawidłowo sparowana w ciągu kilku minut i niemal natychmiast można wynająć wybrany samochód. Projekt dokładnie przemyślano pod kątem bezpieczeństwa transakcji, dlatego nawet najbardziej podejrzliwi nie mogą narzekać na brak gwarancji. W cenę wliczone jest między innymi ubezpieczenie zarówno komunikacyjne, od kradzieży oraz pakiet assistance.

Projekt od chwili publicznego uruchomienia w ciągu jednego dnia zebrał ponad 1600 zgłoszeń gotowości wynajęcia, niejednokrotnie bardzo rzadkich i ekskluzywnych aut, co jest doskonałym wynikiem. Użytkowników chcących udostępnić innym swoje maszyny zachęca świetnie przygotowane zaplecze bezpieczeństwa, które gwarantuje udane finalizacje, a chcącym wykorzystać pojazdy do własnych celów możliwość posiadania i skorzystania z wybranego pojazdu na jasnych warunkach.

A czy Wy byście wynajęli swój samochód obcej osobie?

źródło: techcrunch.com