Getauto.pl – nowy model zakupów w sieci już dostępny w Polsce

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Getauto.pl to nowe narzędzie online ułatwiające zakup nowego samochodu. Opierając się na popularnym w Stanach Zjednoczonych modelu odwrotnej licytacji pozwala na kupno auta z salonu oferującego najatrakcyjniejszą cenę na polskim rynku.

Getauto.pl to nowe narzędzie online ułatwiające zakup nowego samochodu. Opierając się na popularnym w Stanach Zjednoczonych modelu odwrotnej licytacji pozwala na kupno auta z salonu oferującego najatrakcyjniejszą cenę na polskim rynku.

Klient rejestrując się w serwisie definiuje parametry poszukiwanego samochodu, a sprzedawcy licytują między sobą najkorzystniejszą dla niego ofertę. Nowością jest wprowadzenie opłaty za złożenie zapytania ofertowego oraz brak opłaty prowizyjnej po stronie sprzedawców. Właśnie taki model pozwala uzyskać najlepsze warunki kupna nowego auta. Kilka dni temu uruchomiono wersję beta serwisu.

Co to jest getauto.pl?

Serwis getauto.pl oferuje popularny na rynku amerykańskim, a pionierski w Polsce, model odwrotnej licytacji w zakupach. To sprzedawcy, widząc propozycje konkurentów, licytują między sobą najlepszą dla klienta ofertę. Zainteresowany zakupem nowego samochodu klient musi zarejestrować się w serwisie i kupić wybrany pakiet ofertowy. W zależności od ilości ofert oraz terminu zakończenia licytacji cena promocyjna pakietu wynosi 29 zł lub 12 zł. Po stronie kupującego mamy więc klienta na poważnie zainteresowanego kupnem samochodu – takiego, który jest gotów zainwestować w negocjacje nie tylko swój czas, ale i pieniądze. Sprzedawcy zyskują zaś nowe, darmowe źródło potencjalnych klientów. Getauto.pl jest więc narzędziem, które pomaga obu stronom zrealizować swoje zakupowe i sprzedażowe plany. Jednak w odróżnieniu od działających dotąd na rynku firm brokerskich, serwis nie pobiera opłat od sprzedawców. Dlatego oferty sprzedaży nowych aut w serwisie getauto.pl mogą być rynkowo konkurencyjne.

Dlaczego warto kupić auto z getauto?

W ostatnich latach Internet zmienił postawę odbiorców towarów i usług niemal w każdym sektorze handlu. Dzisiejszy klient uważnie obserwuje rynek i poszukuje najlepszej oferty. Getauto.pl pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na odwiedzanie salonów samochodowych w poszukiwaniu najatrakcyjniejszej ceny wymarzonego auta. Skorzystanie z serwisu oznacza też oszczędność pieniędzy: mechanizm działania getauto.pl gwarantuje otrzymanie atrakcyjnych ofert nie tylko z najbliższej okolicy kupującego. Mając po drugiej stronie klienta na poważnie zainteresowanego zakupem konkretnego auta, sprzedawcy chętnie negocjują swoje ceny. Getauto.pl zapewnia ponadto anonimowość na każdym etapie zakupów, aż do momentu wyboru konkretnej oferty.

Jak to działa?

Przy rejestracji w serwisie wystarczy określić markę, model i rocznik samochodu, kupić wybrany pakiet ofertowy i poczekać na propozycje sprzedawców. Serwis getauto.pl gwarantuje otrzymanie określonej w pakiecie ilości ofert spełniających kryteria klienta oraz zakończenie licytacji w terminie 8 lub 16 dni, w zależności od wybranego pakietu. Propozycje dotyczą konkretnych, skonfigurowanych zgodnie z zapytaniem klienta aut oraz są łatwe do porównania, bo wyświetlane w takim samym formacie. Na każdym etapie klient ma możliwość zadania dodatkowych pytań sprzedawcy, zaproponowania swojej ceny albo wycofania się z transakcji. Formalności związane z zakupem samochodu dokonywane są w salonie, którego oferta została wybrana przez klienta, na podstawie certyfikatu transakcyjnego wygenerowanego przez system getauto.pl.

źródło: informacja prasowa