GetHenry rozkręci biznes rowerowy w Polsce. Pozyskał ponad 17 mln dolarów m.in. od funduszu SpeedUp

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

GetHenry rozkręci biznes rowerowy w Polsce. Pozyskał ponad 17 mln dolarów m.in. od funduszu SpeedUp

Udostępnij:

Berlińska spółka GetHenry dostarcza kurierom i firmom logistycznym rozwiązanie z zakresu mobilności wykorzystywane w systemie last mile delivery. Zespół pozyskał w rundzie seed 17,4 mln dolarów (16,5 mln euro), które przeznaczy na rozwój swojej działalności w Europie. Wśród inwestorów znalazł się polski fundusz SpeedUp Energy Innovation powered by PGE.

Rynek dostaw na żądanie odznacza się dynamicznym wzrostem, a w samym 2021 roku jego wartość przekroczyła 151 miliardów dolarów. Berliński startup w ostatnich kilkunastu miesiącach odnotowuje ogromny wzrost popytu na swoje usługi, co skutkuje dziesiątkami nowych klientów. W ubiegłym roku GetHenry umożliwił swoim klientom 3 miliony dostaw i rozpoczął działalność operacyjną w 29 nowych miastach, w tym m.in. we Włoszech oraz Austrii. W wyniku wzrostu zainteresowania rozwiązaniem firma zwiększyła swój zespół z 5 do 80 pracowników i cały czas poszukuje nowych talentów.

Plany

W 2022 roku część pozyskanego kapitału zostanie przeznaczona na powiększenie floty własnych rowerów do liczby 10 000 sztuk, dzięki czemu spółka będzie mogła dynamiczniej skalować działalność na nowych rynkach. Startup założony przez Luisa Orsini-Rosenberg oraz Nikodemusa Seilerna działa w Niemczech, Austrii, Włoszech i Francji, a z jego usług korzystają takie firmy jak Gorillas, Flink oraz Just Eat Takeaway.com.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy GetHenry planuje rozszerzyć swoją działalność o rynki hiszpański, holenderski, a w dalszej perspektywie także o rynek brytyjski. – Aktualna sytuacja na rynku wydaje się być wręcz idealna do skalowania biznesów takich jak GetHenry. Coraz większą popularność zyskuje dostawa artykułów spożywczych na żądanie. Z drugiej strony firmy logistyczne i dostawcy zdają sobie sprawę z konieczności wykorzystania elektrycznych środków transportu w celu zmniejszenia kosztów działalności operacyjnej, a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i w rezultacie dostosowanie się do narzucanych norm emisyjnych – opisuje rynek Bartek Gola, Partner Generalny SpeedUp Energy Innovation.

Kulisy inwestycji w GetHenry

Runda finansowania opiewająca na kwotę $17,4M została przeprowadzona przez LocalGlobe, przy udziale SpeedUp Energy Innovation, Visionaries Club, APX, Founder Collective, EnBW New Ventures, GreenPoint Partners oraz Third Sphere. W rundzie uczestniczyli również aniołowie biznesu, w tym dyrektor generalny Voi Fredrik Hjelm, były dyrektor operacyjny Tier Roger Hassan oraz dyrektor generalny Everphone Jan Dzulko.