GG otwarte non stop

Dodane: 27.03.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Producent najpopularniejszego komunikatora w Polsce udostępnił katalog aplikacji zewnętrznych. To wygodny i praktyczny sposób na dotarcie do społeczności GG. Developerzy aplikacji zyskują potężne narzędzie, a użytkownicy dostęp do przydatnych na co dzień rozszerzeń: w nauce, rozrywce i pracy.

Producent najpopularniejszego komunikatora w Polsce udostępnił katalog aplikacji zewnętrznych. To wygodny i praktyczny sposób na dotarcie do społeczności GG. Developerzy aplikacji zyskują potężne narzędzie, a użytkownicy dostęp do przydatnych na co dzień rozszerzeń: w nauce, rozrywce i pracy. Za darmo.

Rozwiązanie wprowadza nowe, unikatowe możliwości komunikacji w czasie rzeczywistym, wyróżniając je na rynku aplikacji. Decydującym elementem jest fakt, że GG w większości przypadków jest na stałe uruchomione w komputerze użytkownika, a dzięki temu również stale działają przygotowane na komunikator aplikacje. Po raz pierwszy w taki sposób możliwe jest tworzenie własnych rozszerzeń dla GG z potencjałem dotarcia do ponad 6-milionowej społeczności. Użytkownicy mogą już wybierać spośród bezpłatnych rozszerzeń do komunikatora, dostępnych po uruchomieniu najnowszej wersji GG: pogoda, program kin z całego kraju, horoskop, rysownik – tablica do wspólnego rysowania on-line, alarm, słownik językowy, gry (w tym logiczno-zręcznościowa gra Piaskozamek). Pasek z aplikacjami można szybko jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów. Dodatkowo użytkownik sam decyduje o ich kolejności, dowolnie rozbudowując komunikator lub też usuwając wybrane aplikacje w razie potrzeby.Popularni wydawcy w GGZ potencjału dotarcia do kilku milionów użytkowników zdecydowali się skorzystać już na starcie nowego GG duzi wydawcy internetowi: AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), PC World, Polskie Radio, Radio ZET, Wp.pl.

Przygotowali oni własne aplikacje, które można bezpłatnie instalować w swoim GG. Użytkownicy komunikatora zyskują dzięki nim dostęp do notowań giełdowych i cen paliw, porad, wiadomości z portali, przeglądu nowości ze świata gier i muzyki.Unikatowym rozwiązaniem, w porównaniu do podobnych rozwiązań w Internecie, jest natychmiastowa komunikacja – czyli działanie GG w czasie rzeczywistym, w tle. Wykorzystując tę zaletę aplikacje przygotowane dla GG są cały czas aktywne. To duża przewaga, na przykład przy notowaniach lub wiadomościach, także z blogów. Przykładowo: jeśli kurs interesującej nas spółki giełdowej osiągnie wpisaną przez nas cenę, komunikator powiadomi nas o tym, podobnie jak powiadamia o wiadomościach od znajomych. Tzw. „instant messaging” został wykorzystany w innych aplikacjach. Aplikacje jak gadżety na pulpitRozszerzenia dla GG mogą być używane jako osobne tzw. gadżety na pulpit komputera. Dzięki temu, że  aktywują się one przy każdym uruchomieniu komunikatora, można non-stop śledzić ich działanie (np. wiadomości publikowanie w czasie rzeczywistym).GG otwarte dla developerówTworzenie aplikacji odbywa się dzięki otwartemu API – http://dev.gg.pl/ . Na jego bazie możliwe jest tworzenie zarówno zaawansowanych, jak i prostych funkcjonalności, np. połączenie bloga z GG. Już wkrótce GG zaprezentuje aplikację dla blogerów, na przykładzie aplikacji dla blogera Kominka.GG udostępnia możliwość integracji ze swoją platformą komunikacyjną każdemu: zarówno początkującemu developerowi aplikacji, jak i dużym firmom, które chcą w ten sposób skorzystać z dostępu do jednej z największych społeczności w polskim Internecie.Zakres zastosowań kolejnych aplikacji jest praktycznie nieskończony i zależy tylko od wyobraźni ich twórców.Jedną z zalet aplikacji w GG jest ich wszechdostępność, zgodnie ze strategią rozwoju komunikatora. Zainstalowana raz aplikacja jest dostępna dla użytkownika pod danym numerem GG, bez względu na to, czy zaloguje się on w wersji GG na komputer, przeglądarkę, czy w komórce. Różnice mogą jedynie wynikać z ograniczeń systemów mobilnych. GG z katalogiem aplikacji dla telefonów z systemem Android zostanie udostępnione dzisiaj. Wersja na iOS (iPhone) pojawi się w najbliższych dniach.Aplikacje są bezpłatne.Wprowadzanym zmianom w GG towarzyszy kampania reklamowa, największa w dotychczasowej historii komunikatora.Katalog Aplikacji dla GG: http://beta.gg.pl/#apps/ Wprowadzenie Katalogu Aplikacji to kolejny krok w rozwoju sieci GG, zapowiedziany w lutym podczas wydania nowego GG – http://beta.gg.pl/info

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem