GGPredict i Syntoil zwycięzcami TDJ Pitango Seed Competition

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

GGPredict i Syntoil zwycięzcami TDJ Pitango Seed Competition

Udostępnij:

GGPredict i Syntoil zostali zwycięzcami konkursu TDJ Pitango Seed Competition. Nagroda to 1 mln zł finansowania oraz pakiety mentoringowe dla każdego ze startupów. Nagroda specjalna TDJ powędrowała w ręce Comixfy, a nagroda publiczności przypadła AIsens.

– Finałowa 6 to naprawdę wyjątkowe firmy i zespoły. Z tego grona wybraliśmy najlepszych z najlepszych, czyli GGPredict i Syntoil, spółki reprezentujące dwa zupełnie inne obszary. Łączy je to, że obie mają przed sobą szansę na globalny sukces w oparciu o zaawansowane technologie – podkreśla Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i jeden z jurorów konkursu TDJ Pitango Seed Competition.

Firma GGPredict buduje rozwiązania analityczne w branży esportu, zaś Syntoil rozwija instalacje do przyjaznego  środowisku przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na komercyjne produkty.

– Zbudowaliśmy najbogatszą bibliotekę danych o każdym profesjonalnym meczu esportowym, rozegranym przez graczy CS:GO. Dzięki naszym algorytmom, znajdą one zastosowanie dla potrzeb treningowych jak i w sektorze B2B. Ten ostatni rynek, tylko dla CS:GO, wart jest ok. 4 mld USD rocznie – tłumaczy Przemysław Siemaszko, jeden z twórców GGPredict.

– Nasze modułowe instalacje do przetwarzania odpadów gumowych i zużytych opon są równie ekologiczne co wydajne. To powoduje, że mają jednocześnie biznesowy i społeczny sens – mówi Martyna Sztaba, współzałożycielka Syntoil.

Oprócz finansowania, zwycięzcy otrzymają również szyty na miarę pakiet „smart money” w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures. Istotną częścią TDJ Pitango Seed Competition jest bowiem wzmacnianie społeczności startupowej i łączenie jej z ekosystemami dużych korporacji czy technologicznych hubów. Z tej mozliwości skorzysta również startup Comixfy, który otrzymał nagrodę TDJ Special Award. Firma stworzyła rozwiązanie dzięki któremu można zamieniać filmy lub relacje fotograficzne w komiksy.

– W ramach nagrody oferujemy Comixfy swój kapitał, energię i wiedzę w pakiecie smart money. To pełen dzień konsultacji z wybranymi przez startup specjalistami z  TDJ – tłumaczy Tomasz Domogała, właściciel TDJ.

Nagrodę publiczności zdobył zaś AIsens, startup z branży medtech, rozwijający system sensorów i oprogramowanie do monitorowania ruchów ciała.

fot. Przemyslaw Jendroska / TDJ

Lista zwycięskich i finałowych projektów:

  • GGPredict (1 mln zł dofinansowania od TDJ Pitango Ventures) buduje narzędzie dedykowane fanom i graczom w rozgrywkach esportowych. To zestaw najważniejszych informacji i statystyk o ulubionych drużynach, zawodach czy własnej grze. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie może posłużyć również firmom marketingowym jak i w innych obszarach B2B.
  • Syntoil (1 mln zł dofinansowania od TDJ Pitango Ventures) to pionier w zakresie ekologicznego recyklingu zużytych opon. Autorskie rozwiązanie opiera się o tzw. circular-economy. Przerobiony materiał wraca do przemysłu gumiarskiego, gdzie posłuży do produkcji m.in. opon i innych wyrobów gumowych.
  • Comixify (TDJ Special Award) zamienia film lub relację fotograficzną w atrakcyjny Przy użyciu zaawansowanych algorytmów i technik uczenia maszynowego aplikacja wybiera zestaw najważniejszych klatek z materiału użytkownika i nadaje im ilustrowany styl łączący się w spójną całość. Projekt już wzbudził zainteresowanie wśród producentów filmowych i wydawców komiksów z Europy i Stanów Zjednoczonych.
  • AIsens (Public Vote Award) to poznański startup z branży medtech, rozwijający system sensorów do monitorowania ruchów ciała. Z wykorzystaniem Orthyo – pierwszego produktu spółki – pacjenci, standardowo oczekujący kilka, kilkanaście miesięcy na rehabilitację, będą mogli ją bezpiecznie przeprowadzić samodzielnie, w jakimkolwiek miejscu i o każdym czasie.
  • Geon Network (finalista) to firma mająca ambicję zredefiniowania rzeczywistości poprzez szerokie wdrożenie technologii Augmented Reality. Rozwijana platforma obejmie Geon App, Geon B2B oraz Geon Witness. Ułatwią one interakcję pomiędzy B2C i C2C w niespotykany dotąd sposób – poprzez tworzenie transferowalnych Geonów (tokenów) opartych o geolokalizację.
  • keCana (finalista) to twórca kai – oferowane przez startup rozwiązanie może być rewolucją w sposobie budowania biznesu. Oparta o algorytmy sztucznej inteligencji platforma tworzy ramy do współpracy dla przedsiębiorców, inwestorów, współpracowników czy firm – od tych najmniejszych, jednoosobowych do globalnych korporacji.

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital, jeden z największych w regionie CEE, inwestujący w innowacyjne technologicznie startup’y o globalnym potencjale. Fundusz jest aktywny zarówno na wczesnym etapie rozwoju spółek (inwestycje do 1 mln USD) jak i na etapie wzrostu (1 mln USD – 5 mln USD) i koncentruje się na branżach Big Data, AI/uczenia maszynowego, urządzeń medycznych i digital health, IoT, mediów cyfrowych czy SaaS. TDJ Pitango Ventures powstał  w ramach programu i przy wsparciu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w oparciu o potencjał polskiej rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ i globalnego gracza na rynku VC – Pitango Ventures.

Trzon funduszu stanowi polsko-izraelski zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży VC. Fundusz działa w formule „smart-money” oferując przedsiębiorcom silne wsparcie w budowaniu ich startupów, między innymi w obszarach tworzenia i wdrażania strategii, dostępu do unikalnego know-how oraz networku, jak również wsparcia przy kolejnych rundach finansowania. Partnerzy funduszu mogą pochwalić się wieloma exitami z inwestycji zarówno poprzez IPO (w tym na NASDAQ) jak również do największych inwestorów branżowych, w transakcjach o wartościach od 200 mln USD do powyżej 1 mld USD.

Artykuł powstał przy współpracy TDJ Pitango Ventures