Giełda kryptowalut CoinDeal przenosi się na Maltę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

CoinDeal, giełda kryptowalut założona przez trzech wrocławian, przenosi swoją siedzibę na Maltę. Celem jest swobodniejsze działanie giełdy i zwiększenie bezpieczeństwa jej użytkowników.

– Dla nas to bardzo duży krok, który pozwoli na swobodniejsze funkcjonowanie giełdy,  a także zwiększa bezpieczeństwo samych użytkowników – mówi Kajetan Maćkowiak jeden z założycieli CoinDeal. Firmy mające zarejestrowaną działalność na Malcie mogą otrzymać certyfikat MDIA (Malta Digital Innovation Authority), który jest zbiorem praw regulujących funkcjonowanie podmiotów świadczących usługi w technologii Blockchain, w tym właśnie giełd kryptowalut.

Dzięki MDIA zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników, gwarantując największe z możliwych obecnie zabezpieczeń na rynku. Rząd Malty podzielił proces wprowadzenia certyfikatu MDIA na cztery fazy konsultacji – wprowadzenia wytycznych dla audytorów dotyczących aplikacji blockchain, druga dotykała spraw związanych z technologią DLT (Distributed Ledger Technology). W trzeciej fazie konsultacji z ekspertami poruszano bezpieczeństwo użytkowników, a w czwartej uregulowano, w jaki sposób osoby spoza Malty mają współpracować i korzystać z produktów zarejestrowanych na wyspie. Konsultacje posłużyły do wprowadzenia w życie certyfikatu i aktu MDIA.

Przenosiny wiążą się także z otworzeniem kont bankowych na Malcie, co wcale nie jest prostym procesem i boryka się z nim wiele firm.

– Jesteśmy po bardzo owocnych rozmowach z jednym z banków i otwieramy w nim konto. To dla nas i naszych użytkowników bardzo ważny krok, który zapewnia jeszcze większą stabilność działania – dodaje Kajetan Maćkowiak.

Malta jest jednym z najbardziej otwartych na zachodzące w świecie dynamicznie zmiany technologiczne. MDIA zachęca wiele startupów do współpracy i rozwoju swoich produktów IT właśnie na Malcie – o państwie mówi się już oficjalnie, że jest to Blockchain Island.

– Zależy nam na tym, aby rejestrowane były wszystkie działania oparte na technologii Blockchain. MDIA to krok bliżej w stronę regulacji rozproszonych rejestrów danych – mówił podczas wystąpienia dotyczącego MDIA premier Malty, Silvio Schembri.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem