Giza Polish Ventures I

Dodane: 30.11.2011

Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Venture Capital

Nazwa: Giza Polish Ventures I

Rodzaj: Fundusze

Opis:

Fundusz Giza Polish Ventures I (GPV I) to pierwszy polsko–izraelski fundusz technologiczny w Polsce zarządzany przez zespół partnerów inwestycyjnych o łącznym ponad 100-letnim doświadczeniu w inwestycjach typu VC/PE, zarządzaniu spółkami technologicznymi i bankowości inwestycyjnej. Sponsorem merytorycznym GPV I jest Giza Venture Capital – jeden z najbardziej renomowanych technologicznych funduszy VC w Izraelu, który w ciągu blisko 20 lat istnienia zainwestował w 96 spółek. Jedną z najważniejszych cech GPV I jest sposób współpracy ze spółkami portfelowymi. Fundusz nie jest wyłącznie inwestorem finansowym, którego wkładem jest jedynie kapitał.

Zespół GPV I oprócz finansowania oferuje również wsparcie w roli strategicznego partnera biznesowego, aktywnie dyskutującego i asystującego założycielom spółek portfelowych w rozwoju biznesu. W tym celu GPV I wykorzystuje wypracowaną w wyniku wielu lat doświadczeń i sprawdzoną w praktyce metodykę Giza VC, a także rozległą sieć międzynarodowych kontaktów biznesowych, czołowych inwestorów oraz skutecznych managerów i doradców. Poprzez udzielanie wsparcia spółkom technologicznym, szkolenie kadry zarządzającej, a także aktywne uczestnictwo w Radzie Nadzorczej, zespół GPV I będzie w stanie zmienić innowacyjny pomysł w dobrze prosperującą globalną spółkę.

Fundusz GPV I inwestuje w przedsięwzięcia technologiczne o globalnym potencjale, na wczesnym etapie rozwoju. Będą to inwestycje w wysokości 1 – 6 mln PLN, w około 20 – 25 spółek, zgodnie ze zdywersyfikowaną strategią inwestycyjną skupiającą się na sektorach, w których Polska ma istotną przewagę konkurencyjną. Sektory te to m.in. telekomunikacja, IT, Internet, nowe media, nanotechnologie i nanomateriały, biotechnologia, urządzenia medyczne oraz ekologiczne

Portfolio:

Audioteka

Audioteka jest największym w Polsce serwisem oferującym audiobooki w formacie do bezpośredniego pobrania przez internet oraz jedyną w Polsce i drugą na świecie platformą aplikacji mobilnych umożliwiającą kupowanie, pobieranie i słuchanie audiobooków bezpośrednio na smartfony. Jest także wiodącym producentem audiobooków. Działa od listopada 2008 r.

Loterity

Spółka oferująca operatorom loterii oprogramowanie na urządzenia mobilne, w szczególności smartfony. Opracowane przez spółkę rozwiązanie obejmuje aplikację mobilną umożliwiającą granie w typowe gry loteryjne (lotto, keno, bingo, gry sportowe) na smartfonach oraz oprogramowanie umożliwiające połączenie systemu aplikacji mobilnej z centralnym systemem loterii.

Tomorrow

Firma Tomorrow to producent e-kontentu dla biznesu, edukacji i kultury, w tym szkoleń metodami e-learning, Video-learning, symulatorów środowisk IT i biznesowych, integrator rozwiązań Blended Learning, producent systemów grywalizacji oraz cyfryzacji i digitalizacji treści a także dystrybutor bibliotek e-szkoleń gotowych.

Incuvo

Incuvo to innowacyjny startup z branży mobilnych gier. Pracuje nad Createrrią, łatwą w obsłudze platformę do szybkiego tworzenia, dzielenia się i grania w gry, dzięki której tworzenie gry staje się grą. Użytkownicy mogą tworzyć gry przy pomocy zaledwie kilku kliknięć, bez żadnych umiejętności programistycznych, dzielić się nimi z przyjaciółmi lub po prostu grać w gry stworzone przez innych.

VividGames

Vivid Games jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie i największą firmą produkującą gry na urządzenia mobilne w Polsce. Spółka staranie opracowuje design, wprowadza nowe rozwiązania technologiczne, a także stosuje unikatową autorską technologię, pozwalającą na szybkie dostosowanie gier na różne platformy, co stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną.

NanoVelos 

Spółka opracowująca technologię dostarczania leków i substancji aktywnych do komórek ciała za pomocą policukrowych nanocząstek.

Cognitum

Firma Cognitum koncentruje się na dostarczaniu narzędzi IT wspierających Zarządzanie Wiedzą oraz Aplikacji w Chmurze. Buduje swoją przewagę konkurencyjną poprzez własne inwestycje w B&R oraz współpracę z ważnymi ośrodkami badawczymi. Ich kompetencje budowane są w takich obszarach technologicznych jak: zarządzanie wiedzą, sieci semantyczne, inżynieria wiedzy, akwizycja i analiza danych heterogenicznych oraz wysoce skalowalne aplikacje w chmurze i zarządzanie jakością.

Yield Planet

YieldPlanet, stworzone przez GTH Solutions to pakiet produktów, które pomagają hotelom przesyłać ceny i dostępność pokoi do ich partnerów bez konieczności uaktualniania ekstranetu. Pomagają one sprzedawać pokoje hotelom i biurom podróży, które posiadają proste strony www i dbać o stronę www hotelu.

Algolytics 

Firma oferująca od 2001r. usługi analityczne w obszarze modelowania zachowań klientów oraz zarządzania ryzykiem, w tym: kompleksowe projekty wdrożeniowo–analityczne, oprogramowanie do przetwarzania i analizy danych, zarządzania ryzykiem oraz Data Mining.

Limtel 

Głównym obszarem działania spółki jest sprzedaż usług CRM wspomagających działanie przedsiębiorstw z położeniem dużego nacisku na różnego rodzaju komunikację (telefon, chat, mail, aplikacje mobilne . Są to takie rozwiązania jak System IT umożliwiający budowę centrum sprzedaży telefonicznej w modelu SaaS (www.telemarketing365.pl), System IT umożliwiający budowę centrum obsługi klienta w modelu SaaS (www.bok365.pl), System IT umożliwiający stworzenie swojej własnej infolinii (www.twojainfolinia.pl).

Adres: ul. Trakt Lubelski 40a, 04-870 Warszawa

WWWhttp://gpventures.pl/

E-mail[email protected]