Giza Polish Ventures inwestuje w Limtel

giza polish ventures inwestuje w limtel
Udostępnij:
Założona w 2010 roku spółka Limtel otrzymała wsparcie finansowe polsko-izraelskiego fundusz Giza Polish Ventures na rozwój unikalnej platformy telekomunikacyjnej w chmurze typu SAAS (software as a service).

Założona w 2010 roku spółka Limtel otrzymała wsparcie finansowe polsko-izraelskiego fundusz Giza Polish Ventures na rozwój unikalnej platformy telekomunikacyjnej w chmurze typu SAAS (software as a service). Platforma Limtel została zaprojektowana z myślą o wspomaganiu procesów biznesowych w przedsiębiorstwach w obszarze Unified Communication. GPV obejmie 25% udziałów w Spółce.

„Z usług firmy Limtel skorzystało dotychczas ponad 1000 firm z Polski, którzy wykonali na naszych platformach miliony rozmów telefonicznych i tekstowych. Naszą strategią jest budowanie długoterminowych relacji z firmami, które korzystając z naszych rozwiązań zwiększają swoje obroty, redukują koszty działalności i budują pozytywne relacje z klientami. Poszukując inwestora skupiliśmy się na znalezieniu partnera, który poza aspektem finansowym wspomoże nas merytorycznie, a także da nam realne możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe. Znakomity zespół GPV i jego międzynarodowa sieć kontaktów jest tym czego potrzebujemy, i co pozwoli nam zbudować z firmy Limtel Europejskiego lidera rozwiązań dodanych do telekomunikacji ( OTT ) a także systemów CRM w modelu SaaS wspomagających procesy biznesowe w firmach” - mówi Szymon Piekarz – Prezes zarządu ds. strategii i marketingu.

Firma Limtel w swoim portfelu produktowym posiada szereg rozwiązań informatycznych do których należą m. in. Twojainfolinia.pl pozwalająca na błyskawiczne tworzenie infolinii w chmurze, Telemarketing365.pl służący do budowy rozproszonego call-center, a także Bok365.pl umożliwiający budowę centrum obsługi klienta i automatyzację procesów biznesowych w przedsiębiorstwach.

Nasza firma jest jednocześnie dostawcą oprogramowania oraz operatorem telekomunikacyjnym. Ta unikalna cecha daje nam ogromną przewagę nad konkurencją i pozwala na oferowanie rozwiązań dla biznesu z niedostępnymi dotychczas możliwościami zunifikowanej komunikacji. Inwestycja GPV to ogromne możliwości rozwoju na rynku Polskim, a także szybkiej ekspansji na rynki zagraniczne - mówi Grzegorz Siehień – Wiceprezes zarządu Limtel ds. rozwoju i technologii.

Obserwujemy na rynkach międzynarodowych duże zainteresowanie rozwiązaniami komplementarnymi do usług telefonii i transmisji danych oferowanych w modelach SAAS . Limtel to unikalne rozwiązanie łączące usługi telekomunikacyjne z systemami typu CRM i ticketowymi. Do inwestycji zachęciły nas innowacyjny produkt, na dynamicznie rosnącym rynku oraz zdeterminowany i kompetentny zespół - powiedział Marek Borzestowski Partner Zarządzający Giza Polish Ventures.

W najbliższym czasie Limtel zamierza rozszerzyć swoje działania na rynki międzynarodowe w tym Wielką Brytanię i Irlandię a także kraje Europy wschodniej i Rosję.

źródło: informacja prasowa