Giza Polish Ventures objął 19,8 proc. akcji. Vivid Games

giza polish ventures objal 198 proc akcji vivid games
Udostępnij:
Vivid Games, bydgoski producent gier komputerowych na urządzenia przenośne, z sukcesem zakończył prywatną ofertę akcji i zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w połowie czerwca 2012 r.

Vivid Games, bydgoski producent gier komputerowych na urządzenia przenośne, z sukcesem zakończył prywatną ofertę akcji i zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w połowie czerwca 2012 r.

Z prywatnej oferty akcji Vivid Games pozyskał 3 mln zł. Papiery objęło 31 inwestorów. – Jestem podwójnie zadowolony z przebiegu spotkań z inwestorami. Po pierwsze popyt na akcje był dużo większy niż się spodziewaliśmy i bez problemu uplasowaliśmy całą pulę. Po drugie znaczącym akcjonariuszem spółki został fundusz Giza Polish Ventures, co pokazuje, że światowi gracze wierzą w wizję rozwoju firmy i dynamiczny wzrost jej wartości – komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Zdaniem Marka Borzestowskiego, partnera w Giza Polish Ventures – Polscy deweloperzy zyskują coraz większą renomę wśród światowych producentów gier. Vivid Games jest na to najlepszym przykładem, na co wskazują systematyczny wzrost sprzedaży, wysokie notowania wśród wydawców gier i liczne nagrody. Biorąc pod uwagę dotychczasowy sukces spółki, doświadczenie jej założycieli oraz dynamiczny rozwój globalnego rynku gier, inwestycja w Vivid Games będzie stanowić solidną i rzetelną bazę naszego portfela inwestycyjnego.

Zaangażowanie Giza Polish Ventures, utworzonego z udziałem Krajowego Funduszu Kapitałowego z inicjatywy izraelskiego funduszu Giza VC, który zarządza aktywami o wartości ponad 600 mln USD, to kolejne znaczące wsparcie polskiej firmy. Przypomnijmy, że w marcu członkiem rady nadzorczej i doradcą zarządu Vivid Games został Paul Bragiel, partner zarządzający i współtwórca i/o ventures – akceleratora nowych przedsięwzięć wczesnego etapu, w którego prace zaangażowani są m.in. współtwórcy YouTube, MySpace, czy TechCrunch.

Vivid Games to m.in. producent znanych na całym świecie gier mobilnych z serii Ski Jumping, FIM Speedway GP oraz twórca retro-hitu Speedball 2 Evolution. Do końca bieżącego roku spółka zamierza wyprodukować i opublikować 10 nowych tytułów na większość platform sprzętowych, w tym konsolę przenośną Sony Vita.

W bieżącym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 4,65 mln zł (2,53 mln zł w 2011 r.), spółka zamierza wypracować 0,74 mln zł zysku netto. – Nasze prognozy są ostrożne, więc nie mam żadnych obaw jeśli chodzi o ich realizację – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

źródło: informacja prasowa