Glaze Prosthetics rozpoczyna produkcję protez kończyn górnych we własnym zakresie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Glaze Prosthetics rozpoczyna produkcję protez kończyn górnych we własnym zakresie

Udostępnij:

Glaze Prosthetics, producent spersonalizowanych protez kończyn górnych, zainwestował w kolorową drukarkę 3D HP Multi Jet Fusion 580. Dzięki temu firma może przenieść cały proces produkcyjny do swojego zakładu i ukierunkować się na nową metodę pracy, której kluczowym zadaniem jest skrócenie czasu post-processingu.

Założona w 2017 roku firma Glaze Prosthetics narodziła się po tym, jak jeden z jej założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla przyjaciela. Założyciele dostrzegli niszę na rynku dla osób po amputacjach, które chciały mieć lekkie i wytrzymałe ramię protetyczne, pozwalające im również wyrazić siebie poprzez dodanie spersonalizowanego wyglądu.

Dotychczas firma Glaze współpracowała z zewnętrznym usługodawcą, który do produkcji zamówień wykorzystywał drukarkę HP Multi Jet Fusion 4200. Jednak, gdy organizacja zaczęła się rozwijać, Glaze dostrzegło korzyści ekonomiczne wynikające z przeniesienia całej produkcji do firmy i zdecydowano się zainwestować w model Multi Jet Fusion 580.

Od momentu zainwestowania w kolorową drukarkę HP Multi Jet Fusion 580, firma Glaze mogła skupić się na nowych rozwiązaniach, w ramach których przedsiębiorstwo digitalizuje swoje procesy i współpracuje bezpośrednio z lekarzami protetykami. Wszystko po to, aby przyspieszyć poprzednio długotrwałe prace. Pozwala to Glaze produkować i dostarczać zindywidualizowane protezy w czasie od 7 do 14 dni.

Obecnie wielu producentów protez staje przed trudnym zadaniem wytwarzania różnorodnych komponentów, co często jest procesem powolnym i czasochłonnym. Celem firmy Glaze jest wyeliminowanie tego długotrwałego procesu produkcji i przekształcenie go w jeden cyfrowy ekosystem, co jest możliwe dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP.

Nowa aplikacja umożliwia protetykom wykonanie skanu górnej części stawu ramiennego pacjenta i przesłanie pomiarów do bazy danych Glaze. Dane te są następnie przesyłane bezpośrednio do Multi Jet Fusion 580, która drukuje ramię w dokładnie takim kształcie i rozmiarze, oraz w wybranym przez pacjenta kolorze bazowym.

Bezpośredni druk w kolorze był dla firmy Glaze jedną z głównych zalet urządzenia Multi Jet Fusion 580 i stanowił istotną część nowej technologii. Od początku istnienia firmy wiele godzin spędzano na obróbce końcowej, ale teraz klienci mogą wybrać preferowany wzór za pomocą nowej aplikacji firmy Glaze, a urządzenie Multi Jet Fusion 580 drukuje protezę dokładnie w wybranym kolorze bazowym. Chociaż nadal konieczne jest ręczne malowanie dodatkowych detali, możliwość kolorowego drukowania podstawy protezy znacznie skraca czas wprowadzania produktu na rynek.

Połączenie urządzenia HP Multi Jet Fusion 580 i nowej aplikacji nie tylko drastycznie skraca czas produkcji w firmie Glaze, ale także przynosi korzyści protetykom, którzy wcześniej spędzali 60-70% czasu na wymianie pomiarów z firmą Glaze. Ponieważ pomiary pacjenta są teraz przesyłane bezpośrednio do drukarki Multi Jet Fusion za pośrednictwem aplikacji, podczas gdy lekarze mogą poświęcić więcej cennego czasu swoim pacjentom i zająć się np. ich terapią.

– Każdy chce być częścią cyfrowej rewolucji, ale branża protez jest jedną z tych, które nie są tradycyjnie związane z technologią cyfrową – powiedział Franek Kosch, współzałożyciel firmy Glaze Prosthetics. Z pomocą technologii 3D firmy HP, Glaze demokratyzuje cyfrowy przepływ pracy i daje każdemu szansę bycia częścią tej nowej rewolucji.

Kolejnym ważnym czynnikiem dla firmy Glaze jest waga i trwałość produktów końcowych. Każdy aspekt protezy firmy Glaze jest modułowy – posiada ono własny system łokciowy ułatwiający ruchy ramienia oraz system wahadłowy, który pozwala osobom po amputacji naśladować naturalne ruchy ramienia. Dlatego tak ważne jest, aby protezy były jak najlżejsze, co jest łatwe do osiągnięcia dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP.  Firma Glaze jest w stanie realnie wyprodukować bioniczną rękę o wadze 1 kg, czyli najlżejszą na rynku.

Połączenie nowej aplikacji i urządzenia Multi Jet Fusion 580 oznacza, że klienci mogą otrzymać gotową, w pełni działającą protezę w ciągu około 1 do 2 tygodni. Dzięki temu nie tylko drastycznie zmniejszają się koszty i czas pracy personelu, ale nowa drukarka umożliwia również firmie Glaze uzyskanie bardzo drobnych szczegółów i wysokiej dokładności wymiarów, co jest niezbędne do zapewnienia dokładnego dopasowania protezy do potrzeb klienta.