Global Founders Capital inwestuje w Kreditech

global founders capital inwestuje w kreditech
Udostępnij:
Global Founders Capital, fundusz powołany przez Olivera i Marca Samwer oraz Fabiana Siegel jest kolejnym inwestorem firmy Kreditech, właściciela kredito24.pl. Jest to jedna z pierwszych inwestycji funduszu. Global Founder Capital jest kolejnym, obok Blumberg Capital, Point Nine Capital i Heiko Huber

Global Founders Capital, fundusz powołany przez Olivera i Marca Samwer oraz Fabiana Siegel jest kolejnym inwestorem firmy Kreditech, właściciela kredito24.pl. Jest to jedna z pierwszych inwestycji funduszu. Global Founder Capital jest kolejnym, obok Blumberg Capital, Point Nine Capital i Heiko Hubertz inwestorem Kreditech.

Kreditech nie ujawnia kwoty, którą pozyskało od Global Founders Capital, stwierdza jedynie, że jest ona siedmiocyfrowa.

Global Founders Capital powstał w marcu 2013, na inwestycje w obiecujące firmy przeznaczy 150 mln euro. Jego współzałożyciele, bracia Marc i Oliver Samwer to znani eurpopejscy biznesmeni, którzy zbudowali takie firmy, jak Alando - kupione przez Ebay, Jamster - kupiony przez New Corp., oraz Citydeal - sprzedany Grouponowi. Oliver Samwer jest jedym z założycieli serwisu Zalando, europejskiego lidera zakupów odzieży online.

Oliver Samwer został uhonorowany nagrodą Young Global Leader przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, natomiast magazyn Forbes umieścił braci Samwer na liście najbardziej obiecujących 12 światowych przedsiębiorców.

Jesteśmy pod wrażeniem funkcjonalności Kreditech, jest to technologia, której nie można łatwo skopiowć. Zespół, dopracowana i zoptymalizowana technologia oceny ryzyka, która daje im przewagę w odniesieniu do konkurentów. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc zespołowi, który zbudował wiodącą firmą w tej branży, poprzez zapewnienie dostępu do globalnej sieci - wyjaśnia Fabian Siegel, współzałożyciel Global Founders Capital.

Kreditech, właściciel Kredito24.pl, lidera technologicznego na rynku szybkich pożyczek online w Polsce, zamierza pozyskane środki przeznaczyć na rozwój i ekspansję w kolejnych krajach. Doświadczenie i unikalny, autorski system oceny zdolności kredytowej wykorzysta przy budowie nowej platformy, świadczącej usługi scoringowe dla partnerów biznesowych „Scoring as a Service”, która ma powstać w 2014 roku.

Nasza zaawansowana technologia pozwala na ocenę ryzyka bez korzystania z biur informacji gospodarczej. System, który stosujemy jest niezawodny i daje nam możliwość oceny zdolności kredytowej klineta, poprzez analię 8000 danych, między innymi aktywności w serwisach społecznościowych czy portalach zakupowych. To pozwala nam na udzielanie pożyczek z pominięciem sytemu bankowego i ekspansję na rynkach, które nie są dostępne przy zastosowaniu tradycyjnej technologii punktacji kredytowej - mówi Alexander Graubner-Müller, dyrektor techniczny i współzałożyciel Kreditech.

Pozyskane od inwestorów środki Kreditech przeznaczy również na rozwój Kredito24.pl. W ciągu najbliższych kilku miesięcy jeszcze mocniej zaistniejemy na polskim rynku, naszym celem jest bycie numerem 1. Ciągły rozwój technologii, którą stosujemy, pozwoli na jeszcze szybsze rozpatrywanie wniosków i wypłacanie pożyczek w jeszcze krótszym czasie. - zapowiada Sebastian Diemer, prezes Kreditech i Kredito24.

Kreditech lider technologiczny rynku pożyczek online. W Polsce prowadzi działalność pod nazwą kredito24.pl. Jest obecny również w Czechach Rosji oraz Hiszpanii. Zatrudnia 25 specjalistów z 12 krajów.

źródło: informacja prasowa