Globalny ranking studentów i uniwersytetów - nowe spojrzenie na rekrutację

globalny ranking studentow i uniwersytetow nowe spojrzenie na rekrutacje
Udostępnij:
Sytuacja na rynku pracy nie zachwyca, a nowe grono absolwentów już niebawem ukończy swoją edukację. Studenci z tych popularnych jak i mniej znanych uczelni chcą być zauważeni i zatrudnieni przez wymarzonych pracodawców.

Sytuacja na rynku pracy nie zachwyca, a nowe grono absolwentów już niebawem ukończy swoją edukację. Studenci z tych popularnych jak i mniej znanych uczelni chcą być zauważeni i zatrudnieni przez wymarzonych pracodawców. Niestety, wielu z nich nie wie jak wygląda sytuacja na rynku pracy i jakie są ich mocne strony.

Jednocześnie, pracodawcy zmagają się z poszukiwaniami najlepszych kandydatów na swoje stanowiska. TheStudentRanking.com, który już dziś zaczyna swoją działalność w 49 krajach, oferuje dostęp do międzynarodowego rankingu, który ułatwia znalezienie zatrudnienia oraz rekrutację na rynku lokalnym i globalnym, pomagając rozwiązać ogromny problem bezrobocia wśród absolwentów.

Portal kalkuluje pozycję użytkownika w rankingu, opierając się na jego osiągnięciach, nawiązanych kontaktach, studiach, ocenach, doświadczeniu zawodowym, zdobytym nagrodach, stypendiach i innych dodanych aktywnościach. Pracodawcy mogą wykorzystać ranking, aby znaleźć najlepszych kandydatów lokalnie i globalnie, używając przy tym takich filtrów jak rok ukończenia studiów, posiadane umiejętności itp.

Twórca portalu, Michaela Schmitza, podkreśla, że TheStudentRanking.com jest jedynym miejscem, gdzie studenci z całego świata mogą zobaczyć jak ich umiejętności klasyfikują się wśród innych kandydatów. Dla firm portal jest narzędziem, które pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i koszty; szybko wskazując idealnego kandydata na dane stanowisko. Stworzony nas system jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zatrudnić nowe talenty w swojej formie jako pierwsi.

W portalu studenci mogą również polecać siebie nawzajem, przez co dostają dodatkowe punkty za sieć kontaktów, które pokazują jak kandydat jest postrzegany przez swoich rówieśników, co z kolei jest pomocne przy weryfikowaniu umiejętności interpersonalnych kandydata. Pracodawca, poznając sieć kontaktów użytkownika może ocenić czy jego umiejętności są faktycznie cenne, szczególnie gdy liczy się ich jakość, a nie ilość.

Konkurencja na rynku pracy jest duża a nasi studenci muszą być zawsze gotowi i zawsze widoczni dla potencjalnych pracodawców - mówi Adela Muśko, menedżer tSR w Polsce. W naszym kraju mamy wielu ponadprzeciętnych studentów, dzięki naszej platformie mają oni możliwość znalezienia pracy np. w Niemczech, Tajwanie czy Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie polscy pracodawcy mogą mieć dostęp do 20% najlepszych studentów na całym świecie, co może im pomóc w dalszym rozwoju.

Dziś świętując początek swojej działalności TheStudentRanking.com ogłasza konkurs. Do wygrania tablety i smartfony, nagrody zostaną wylosowane wśród tych studentów, którzy pochodzą z uczelni gdzie zarejestrowało się najwięcej osób oraz wśród uczestników, który polubią stronę tSR na Facebooku, pomagając tym samym w rozwoju portalu. Konkurs trwa do 3 maja 2013. Więcej szczegółów na stronie tSR.

źródło: informacja prasowa