Gloci - platforma dla miłośników historii lokalnej

gloci platforma dla milosnikow historii lokalnej
Udostępnij:
Fundacja Gloci uruchomiła platformą promującą dorobek grup miłośników historii lokalnej. Jej celem jest zebranie jak największej liczby entuzjastów by udostępnić ich wiedzę o historii lokalnej na urządzeniach mobilnych wszystkim zainteresowanym.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna na platformy Android i, w wersji beta, na iOS.

Aplikacja Gloci zabierze użytkownika w podróż w czasie i przestrzeni. Wykorzystując informację o położeniu telefonu informuje o faktach historycznych i ciekawostkach z najbliższego otoczenia. Wysyła powiadomienia, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o jej uruchamianiu. Z drugiej strony specjalny algorytm pilnuje aby nie powtarzać powiadomień zbyt często. Dzięki Gloci można obejrzeć zdjęcia, filmy, przeczytać opis tekstowy, a jeśli nie uda się samodzielnie odnaleźć miejsca o którym mowa w komunikacie aplikacja poprowadzi do celu. Można wyruszyć też jednym z kilkunastu szlaków tematycznych, a nowe będą pojawiać się systematycznie.

Każdy użytkownik może dodawać kolejne wpisy uzupełniając bazę danych projektu. Osoby zwykle działające na platformach blogowych zyskują możliwość aktywnego dotarcia do odbiorców w chwili gdy ci znajdują się w ciekawym miejscu. Uczestnicy mogą komentować wpisy i oznaczać je jako ulubione. Obecnie twórcy współpracują z kilkunastoma grupami miłośników historii, ale zapewniają, że liczba będzie się zwiększać. Fundacja opracowuje też program lojalnościowy dla partnerów, a także pierwszy w Polsce program mikrograntów dla lokalnych historyków.

fot. materiały prasowe