Glovo w Hiszpanii i Rumunii dostarcza testy na koronawirusa

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Glovo w Hiszpanii i Rumunii dostarcza testy na koronawirusa

Udostępnij:

Sieć delivery Glovo po raz kolejny wychodzi ze swoją ofertą poza obszar dostawy posiłków. Firma właśnie poinformowała, że za pośrednictwem platformy w Hiszpanii i Rumunii można teraz zamówić profesjonalne testy na koronawirusa. 

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl Glovo wprowadzając nową usługę związaną z dostarczaniem testów na koronawirusa podkreśliło, że są to profesjonalne testy uznane przez placówki medyczne do samodzielnego wykonania w domu. Z nowej opcji jak na ten moment mogą korzystać mieszkańcy Hiszpanii i Rumunii. Nie wiadomo, czy marka planuje wprowadzać to rozwiązanie w innych krajach, gdzie jest obecna.

Glovo i nietypowe akcje

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy Glovo umożliwia dostawę innych rzeczy, poza jedzeniem, od czego marka zaczynała. Dziś za pośrednictwem platformy można zrobić zakupy w ulubionym sklepie, czy aptece. Marka lubi też zaskakiwać swoich klientów niecodziennymi akcjami, jak na przykład dostawa prezentów na Dzień Babci i Dziadka

Akcja została zrealizowana we współpracy z Biedronką. Jak informował serwis dlahandlu.pl w tym roku 21 i 22 stycznia można było za pośrednictwem platformy kupić w Biedronce specjalnie przygotowane paczki dla babć i dziadków, a Glovo zajmowało się ich dostawą pod wskazany adres. 

Akcja była realizowana w 28 miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Grudziądzu, Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Płocku, Lublinie, Białymstoku, Gliwicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Tychach, Częstochowie, Bytomiu i Elblągu.

Glovo i e-commerce 3.0

Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku Glovo uruchomiło w Hiszpanii nową formę biznesową, która została nazwana q-commerce. Co to oznacza? To system szybkiego handlu, który oferuje użytkownikom platformy dowóz zakupów z praktycznie dowolnego asortymentu (jedzenie, zabawki, książki itd.) na terenie miasta w ciągu 30 minut. 

– Q-commerce, to system szybkiego handlu, który dzięki partnerstwu i współpracy z największymi sieciami handlowymi, jak Empik, Biedronka czy Auchan, umożliwia użytkownikom niemal nieograniczone dostawy wprost do domów. Rozwiązanie obejmuje nie tylko artykuły spożywcze i restauracyjne dania, ale cały asortyment sklepów: od zabawek, po płyty, książki, żywe kwiaty czy lekarstwa – poinformowała marka, cytowana przez serwis money.pl.

Nowa odsłona e-commerce od Glovo ma się pojawić w Europie i Afryce w ciągu najbliższych 12 miesięcy.