GoDaddy.com sprzedane za 2,25 miliarda dolarów

godaddycom sprzedane za 225 miliarda dolarow
Udostępnij:
Firma Go Daddy jest jednym z liderów branży rejestracji domen, a także hostingu oraz marketingu online. Marce duży rozgłos zapewniły seksowne...

Firma Go Daddy jest jednym z liderów branży rejestracji domen, a także hostingu oraz marketingu online. Marce duży rozgłos zapewniły seksowne Go Daddy Girls i reklamy telewizyjne z ich udziałem.

Wśród grona nabywców Go Daddy są KKR & Co., Silver Lake Partners i Technology Crossover Ventures. Prezes i współzałożyciel firmy Bob Parsons ma nadzieje, że transakcja pozwoli na międzynarodowy rozwój firmy. Rozbudowa sieci partnerów, przejmowanie mniejszych firm z branży i rekrutacja talentów są wpisane w najbliższą strategię Go Daddy. Transakcja opiewa na kwotę aż 2,25 miliarda dolarów. Jednak Go Daddy jest chyba wart tej ceny. W latach 2009-2010 firma zarobiła 947 milionów dolarów, czym polepszyła poprzednie wyniki o 25%. Analitycy przewidują, że w tym roku Go Daddy przyniesie nawet około 1,1 miliarda dolarów.

Sprzedaż Go Daddy wpisuje się w ostatnie trendy jednoczenia sił i umacniania pozycji przez większe firmy. Podobną transakcje przeprowadziły niedawno Silver Lake i Microsoft. Gigant z Redmond zakupił od Silver Lake komunikator Skype za 8,5 miliarda dolarów.

Poniżej jedna z reklam Go Daddy. Może kogoś skusi na hosting?

 

 

źródło: venturebeat.com