GoldFrag.pl, czyli zawód - gracz

goldfragpl czyli zawod gracz
Udostępnij:
W dobie internetu ludzie zarabiają pracując w domu, wielu z nich nawet miliony np. zawodowi pokerzyści. Polska firma EXORTA postanowiła przenieść schemat pokera na rynek gier komputerowych. Zaczynając od Counter-Strike chcą sukcesywnie dołączać najpopularniejsze gry do swojej oferty.

W dobie internetu ludzie zarabiają pracując w domu, wielu z nich nawet miliony np. zawodowi pokerzyści. Polska firma EXORTA postanowiła przenieść schemat pokera na rynek gier komputerowych. Zaczynając od Counter-Strike chcą sukcesywnie dołączać najpopularniejsze gry do swojej oferty. Całość jest w pełni legalna dzięki minimalnemu czynnikowi losowości w grach komputerowych.

Rynek gier komputerowych jest już większy od rynku filmowego. Producenci gier zarabiają na popularnych tytułach krocie, najlepsi światowi gracze również mają możliwość wygrać spore sumy na tysiącach turniejów gier komputerowych organizowanych na całym świecie. W roku 2011 nagrody z największych światowych imprez komputerowych łącznie wyniosły blisko 50 milionów złotych. Obecnie szacuje się, że na świecie jest 75 milionów graczy określanych mianem "hardcore gamers" czyli takich którzy biorą udział w rozgrywkach ligowych oraz włączają się w życie społeczności danej gry.

Jak mówi Łukasz Jeziorski właściciel firmy EXORTA - "Wiem jak wiele osób kocha gry, wiem też ile czasu na nie poświęcają. Wiele młodych osób szlifuje swoje umiejętności latami a jedynie promil z nich przebija się na tyle by móc osiągnąć z tego realną korzyść. Co gorsze często osoby z którymi mieszkają gracze (rodzice, partnerki) nie podzielają ich pasji twierdząc, że jest ona bezproduktywna. Ja miałem to szczęście, że już jako nastolatek zajmowałem się zarobkowo grami od strony organizacyjnej co wytrącało argument finansowy rodzicom. W chwili obecnej w Polsce mamy już ludzi którzy żyją z grania jednak jest ich tylko garstka a wbić się do tego grona jest prawie niemożliwe. Nasz projekt o nazwie GoldFrag ma to zmienić. Jego zadaniem jest umożliwienie zarabiania na swoich umiejętnościach już kilka minut po zarejestrowaniu się w serwisie, bez konieczności wyjazdu na turniej zorganizowany na drugim końcu świata."

Zasada działania GoldFrag jest prosta. Gracz decyduję jaką kwotę chcę zdeponować w serwisie. Następnie wchodzi do gry i wybiera serwer zgodnie ze stawkami za frag. W trakcie rozgrywki gracz otrzymuje ustaloną stawkę za każdy frag oraz traci ją za frag dokonany na nim.

Twórcy mają nadzieję, że GoldFrag przeniesie "Efekt Moneymakera" z pokera do Counter-Strike'a umożliwiając to o czym marzy każdy gracz hardcore czyli by stać się zawodowcem.

Start serwisu już 16 lutego!

źródło: informacja prasowa