Goldman Sachs inwestuje w rozwój Egnyte 75 milionów dolarów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Amerykańska spółka Egnyte Inc. posiadająca w Poznaniu oddział R&D, w zeszłym tygodniu pozyskała kapitał w wysokości 75 mln dolarów od Goldman Sachs. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie postanowił zainwestować w Egnyte.

Założony w Dolinie Krzemowej w 2007 roku Egnyte zapewnia swoim klientom łatwy dostęp do plików z dowolnego miejsca i urządzenia, oferując im przy tym pełną kontrolę i możliwość zabezpieczenia danych. Dziś z Egnyte korzysta ponad 14.000 klientów na całym świecie, włączając w to znane marki takie jak Red Bull, Yamaha, AS Roma, BuzzFeed, Nasdaq czy Balfour Beatty.

Egnyte ostatnią serię finansowania pozyskał w 2013 roku. Od tamtego czasu wsłuchując się w potrzeby klientów, sukcesywnie udoskonalał produkt, który przeszedł długą drogę od kolaboracji, do zarządzania i ochrony danych. Decyzja o kolejnej rundzie finansowej podyktowana jest wzrastającym zainteresowaniem technologiami w służbie bezpieczeństwa informacji i związanymi z tym szansami rozwoju w obszarze sztucznej inteligencji.

Na rynku polskim firma obecna jest od 2012 roku. Poznański oddział Egnyte, ukierunkowany na badania i rozwój, to zespół już ponad 150 osób. Jak twierdzi Piotr Maliński, Dyrektor Zarządzający Egnyte w Polsce: „Mamy bardzo dobry, nowoczesny produkt, wpisujący się w potrzeby rynku. Przed nami ekscytujący okres i nowe możliwości rozwoju w Poznaniu”.