Google będzie rozwijać technologię inteligentnych domów. Gigant zainwestuje 450 mln dolarów w ADT

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Google będzie rozwijać technologię inteligentnych domów. Gigant zainwestuje 450 mln dolarów w ADT

Udostępnij:

Google poinformowało, że zamierza zainwestować 450 mln dolarów w firmę ADT, która jest amerykańskim dostawcą zabezpieczeń i automatyki domowej. Gigant zapowiedział, że wraz z nowym partnerem będzie dążył do stworzenia zupełnie nowej generacji inteligentnych domów.

– Google połączy swoje urządzenia, usługi i technologie Nest z firmą ADT, zapewniając rozwiązania bezpieczeństwa dla milionów domów i małych firm w USA. Partnerstwo obejmuje ponad 20 tys. specjalistów ADT wraz z portfolio pomocnych urządzeń domowych Nest. Sieć tysięcy profesjonalnych techników firmy będzie mogła sprzedawać i instalować urządzenia takie jak Nest Cameras i Nest Hub Max, wszystkie obsługiwane przez Asystenta Google – czytamy na blogu Google

W ramach partnerstwa Google zainwestuje w ADT 450 mln dolarów w zamian za 6,6 proc. akcji posiadających wszystkie prawa poza prawem do głosowania w sprawie wyborów, mianowania lub usunięcia dyrektorów. Oczekuje się, że inwestycje kapitałowe Google, które podlegają zwyczajowym warunkom zamknięcia, zakończą się w trzecim kwartale 2020 roku.

– Inwestycje te pokazują nasze wspólne zaangażowanie w rozwój bezpieczeństwa poprzez lepszą technologię i innowacje. Wraz z ADT z niecierpliwością czekamy na stworzenie inteligentniejszego, bezpieczniejszego i pomocnego domu – czytamy na blogu. 

Google ma za sobą kilka inwestycji w produkty, które mogłyby zostać wykorzystane w rozbudowywaniu systemów inteligentnych domów. Jednym z nich jest Soli. Mówiąc w skrócie jest to kostka, która odbiera fale radiowe i na podstawie konkretnego wzorca przekłada je na określone działania. Dzięki temu użytkownik może komunikować się z technologią za pomocą gestów (bez dotyku i bez głosu).

Twórcy tego rozwiązania mówią, że można je wykorzystywać w smartfonach, komputerach, urządzeniach wearable i wszystkich innych, które można podłączyć do internetu, a nawet w samochodach. Kto wie, być może to rozwiązanie zostanie włączone do planów budowy inteligentnych domów nowej generacji?