Google dofinansował polski projekt NapoleonCat

Dodane: 23.09.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Twórcy NapoleonCat, pierwszej polskiej aplikacji do analityki i zarządzania komunikacją marketingową na platformach społecznościowych zostali docenieni przez Google.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Warszawska firma technologiczna wykorzystuje najbardziej zaawansowane mechanizmy przechowywania, przetwarzania i analizy danych dostępnych w chmurze obliczeniowej Google. W związku z tym NapoleonCat.com otrzymał 20 tys. dolarów dofinansowania od firmy z siedzibą w Mountain View w ramach programu wspierania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Środki te mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie utrzymania aplikacji na platformie hostingowej Google Cloud, z której korzysta NapoleonCat.

– Monitorujemy setki tysięcy profili firmowych na takich platformach jak Facebook, Google+, YouTube, Instagram oraz Twitter. Zbieramy i przetwarzamy terabajty danych, z których korzystają nasi klienci od Polski do Brazylii. Potrzebujemy więc infrastruktury, która umożliwia nam zapewnienie dostępności i szybkości działania usługi na całym świecie. Wybraliśmy platformę Google Cloud, która dodatkowo pozwala nam zminimalizować koszty i czas potrzebny do zarządzania infrastrukturą technologiczną – mówi Damian Dąbrowski, Head of Technology w NapoleonCat.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem