Google powiększa biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej. Firma kupiła wieżowce w Warszawie za 2,7 mld zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Google powiększa biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej. Firma kupiła wieżowce w Warszawie za 2,7 mld zł

Udostępnij:

Wczoraj Google zainwestował blisko 2,7 miliarda zł w zakup i dalszy rozwój kompleksu biurowego The Warsaw HUB w centrum stolicy. W zeszłym roku korporacja otworzyła w tym budynku nowe biuro Google tworząc miejsce pracy zespołów odpowiadających za rozwój najbardziej zaawansowanych rozwiązań Google Cloud. Jest to największe biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej Google w Europie.

Nowa inwestycja

Nowy nabytek zapewni przestrzeń do pracy dla 2500 pracowników, z potencjałem na dalszy jej rozwój w miarę potrzeb.

Kilka miesięcy temu Google wynajął kilkanaście pięter w 130-metrowym wieżowcu kompleksu The Warsaw Hub w Warszawie. Teraz kupił część kompleksu, na który składają się trzy wieże: dwie o wysokości 130 m oraz jedna 85-metrowa.

Google nie przejęło części hotelowej. Dotychczasowi najemcy pozostaną na swoich miejscach.

Pierwsze biuro Google w Polsce powstało ponad 15 lat temu. Obecnie polskie oddziały Google zatrudniają w Polsce ponad 1000 osób. W ubiegłym roku dołączyło do firmy 350 pracowników. Otworzono nowe biuro w Warszawie i uruchomiono region Google Cloud – pierwszą taką inwestycję nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Pomoc dla uchodźców

Obecnie firma koncentruje się przede wszystkim na pomaganiu uchodźcom. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że Google przeznaczy blisko 40 milionów zł lokalnym organizacjom, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie. Środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc humanitarną i wsparcie dla uchodźców w pierwszych tygodniach po ich przyjeździe, a także na realizację ich długoterminowych potrzeb. – Będziemy również wykorzystywać zasoby i przestrzenie Google by wesprzeć tych dotkniętych przez wojnę – w naszym Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze utworzymy centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców. W miarę jak ich potrzeby będą się zmieniać, będziemy szukać kolejnych sposobów, w jakich możemy najskuteczniej pomagać – napisała na blogu Google Magdalena Kotlarczyk, Dyrektorka Google Polska.