Google przekaże 800 mln dolarów na walkę z koronawirusem

Dodane: 30.03.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Google postanowiło przekazać 800 mln dolarów na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do Światowej Organizacji Zdrowia, instytucji rządowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Właściciele polskich firm również mogą liczyć na wsparcie.
Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Tylko nad Wisłą na dzień dzisiejszy (30 marca) mamy 1984 potwierdzone przypadki zakażenia oraz 26 zgonów. Niestety przedłużający się kryzys coraz mocniej daje się we znaki gospodarkom światowym. Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii Google postanowiło przeznaczyć 800 mln dolarów na wsparcie w tym trudnym okresie, o czym poinformował na blogu Sundar Pichai, szef koncernu Alphabet.

W ramach pomocy, jak czytamy na blogu, Google zobowiązuje się do:

  • Przekazania 250 milionów dolarów w dotacjach reklamowych na pomoc dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ponad 100 agencji rządowych na całym świecie, które dostarczają krytycznych informacji na temat sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19 i innych środków pomocy dla lokalnych społeczności. Ponadto firma przekaże 20 milionów dolarów w formie grantów reklamowych instytucjom finansowym i organizacjom pozarządowym, specjalnie na prowadzenie publicznych ogłoszeń o funduszach pomocowych i innych środkach dla małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Stworzenia funduszu inwestycyjnego o wartości 200 milionów dolarów, który wesprze organizacje pozarządowe i instytucje finansowe na całym świecie, aby pomóc małym firmom w uzyskaniu dostępu do kapitału. Jednym z przykładów jest współpraca z Opportunity Finance Network w USA, która ma pomóc wypełnić luki w finansowaniu ludzi i społeczności, na które instytucje finansowe głównego nurtu nie zwracają uwagi. Jest to dodatek do 15 milionów dolarów dotacji gotówkowych, które Google.org już przekazuje organizacjom non-profit, aby pomóc wypełnić te luki dla małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Przekazanie 340 milionów dolarów w kredytach Google Ads dostępnych dla wszystkich MSP posiadających aktywne konta w ciągu ostatniego roku. Powiadomienia o kredytach pojawią się na ich kontach Google Ads i będą mogły być używane w dowolnym momencie do końca 2020 roku na platformach reklamowych Google.
  • Przekazanie 20 milionów dolarów w kredytach Google Cloud dla instytucji akademickich i badaczy, aby mogli wykorzystać możliwości obliczeniowe i infrastrukturę Google, badając potencjalne terapie i szczepionki, śledząc krytyczne dane i identyfikując nowe sposoby walki z COVID-19.
  • Zaoferowania bezpośredniego wsparcia finansowego i naukowego w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakresie sprzętu ochrony osobistej (PPE) i ratujących życie urządzeń medycznych. Google współpracuje z firmą Magid Glove & Safety, w celu zwiększenia produkcji 2-3 milionów masek na twarz w nadchodzących tygodniach, które zostaną dostarczone do Fundacji CDC. Ponadto, pracownicy z całej firmy Alphabet, w tym Google, Verily i X, wnoszą wiedzę z zakresu inżynierii, łańcucha dostaw i opieki zdrowotnej, aby ułatwić zwiększenie produkcji respiratorów, współpracując w tym celu z producentami sprzętu, dystrybutorami i rządem.
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem