Google rozdaje bezpłatne kursy z programowania. 60 tys. miejsc dla początkujących i zawodowców

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Google i platforma edukacyjna Udacity przeszkolą przyszłych programistów z Europy. Rozdadzą im 60 tysięcy kursów z tworzenia stron internetowych i projektowania aplikacji na Androida. Nabór potrwa do 15 października.

fot. pexels.com

6-miesięczny kurs dla najlepszych

– Mam nadzieję, że ta inicjatywa pomoże stypendystom zdobyć umiejętności potrzebne do zdobycia pracy lub przyśpieszy ich karierę – mówi Matt Brittin z Google. Wyjaśnia, że kursy oferowane przez giganta internetowego i jego partnera dostępne są dla przyszłych programistów oraz dla osób, które już pracują w zawodzie. Zajęcia potrwają przez trzy miesiące i zostaną udostępnione 60 tys. Europejczyków, zainteresowanych tworzeniem stron internetowych i projektowaniem aplikacji mobilnych. Wystarczy się zarejestrować.

Po zakończeniu programu, organizator wybierze 6 tys. najlepszych uczniów i przyzna im udział w sześciomiesięcznym kursie, gdzie pogłębią swoje umiejętności oraz będą mogli liczyć na wsparcie mentorów i innych kursantów. Co prawda, uczestnictwo w zajęciach nie zapewni przyszłym programistom posady w strukturach Google, niemniej da im podstawy do ubiegania się o takie stanowisko oraz wiedzę w jakim kierunku dalej się rozwijać.

To już druga edycja

– Ildiko Fekete pochodzi z Węgier i jest matką dwójki dzieci. Przeprowadziła się do małego miasta, żeby tam wychować rodzinę i podjąć pracę jako nauczycielka literatury. Na początku tego roku zgłosiła się i ukończyła kurs z Androida. W efekcie, stworzyła aplikację Greenfeet i planuje pracować jako programista-freelancer – opowiada o rezultatach udziału w zajęciach Matt Brittin. Wspomina, że nie jest to pierwszy raz kiedy Google wychodzi z taką inicjatywą i organizuje bezpłatne szkolenia z programowania.

Pod koniec ubiegłego roku amerykańska spółka uruchomiła stypendia dla początkujących programistów i zaoferowała im 10 tys. trzymiesięcznych kursów. – Nadchodzi nowy rok, dlatego uczyń go rokiem nowych możliwości. Udacity oferuje limitowaną liczbę stypendiów ufundowanych przez Google, które pomogą Ci stać się developerem Androida. To Twoja szansa do zbudowania swojej pierwszej aplikacji albo zdobycia nowej pracy – mówili organizatorzy.