Google stał się właścicielem jednej z najpopularniejszych indyjskich aplikacji do śledzenia pociągów

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Firma Google nabyła aplikację „Where is my Train” – jedną z najpopularniejszych w Indiach. To, co cechuje platformę, to możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy pociągów oraz rezerwowania miejsc bez konieczności bycia podłączonym do internetu.

„Where is my Train” to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Indiach – od momentu wejścia na rynek swoje konta zarejestrowało tam 10 mln użytkowników. Aplikacja pomaga podróżującym śledzić przyjazdy i odjazdy pociągów, których każdego tygodnia w samych Indiach jest około 14 tys., oraz rezerwować miejsca i kupować bilety. Co ciekawe, do korzystania z aplikacji nie trzeba być podłączonym do internetu, ani mieć włączonej opcji GPS.

Teraz Google stał się właścicielem platformy „Where is my Train”. Nieznana jest oficjalna cena transakcji, lecz indyjski Economic Times podaje, że kwota oscyluje w okolicach 30-40 mln dolarów. Informacja o przejęciu aplikacji przez Google pojawiła się na stronie firmy Sigmoid Labs, która była odpowiedzialna za stworzenie systemu, zaś twórcy aplikacji przyznali, że „są zadowoleni z tego, że mogą dołączyć do firmy Google, by pomóc w dostarczaniu technologii i informacji”.

Jak informuje portal TechCrunch, przedstawiciele firmy Google powiedzieli, że aplikacja dalej będzie działać na tych samych zasadach, przynajmniej w najbliższym czasie.

Czytaj też: AI Google’a wykrywa raka piersi z dokładnością do 99,3%

źródło: techcrunch.com