Google wyróżniło pięć polskich startupów

google wyroznilo piec polskich startupow
Udostępnij:
Google for Entrepreneurs i Konsulat Amerykański w Krakowie kilka tygodni temu zorganizowali inicjatywę, w ramach której 5 polskich startupów pojedzie do Chicago na konferencję TechWeek. Finaliści uczestnicząc w tym wydarzeniu będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły szerokiemu gronu odbiorców.

Google for Entrepreneurs i Konsulat Amerykański w Krakowie kilka tygodni temu zorganizowali inicjatywę, w ramach której 5 polskich startupów pojedzie do Chicago na konferencję TechWeek. Finaliści uczestnicząc w tym wydarzeniu będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły szerokiemu gronu odbiorców. Sprawdźcie jakie to projekty.

Do IT with Poland - tak nazywać się będzie pawilon zarezerwowany przez Google Polska dla wyróżnionych startupów. Przedstawiciele poniższych projektów będą mieli szansę wziąć udział w konkursie TechWeek Launch i wygrać dofinansowanie. Poniżej prezentujemy finalistów inicjatywy Google for Entrepreneurs i Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie.

  • PressPad, jest platformą dla wydawców służącą publikacji treści na tabletach i smartfonach. Każdy z użytkowników może za jego pomocą prowadzić własny magazyn, edytować go i przedstawiać w dowolnej formie. Z pomysłodawcą startupu Pawłem Nowakiem o projekcie rozmawialiśmy prawie dwa lata temu.
  • Zaprojektuj-Ogrod.pl to aplikacja webowa, dzięki której można projektować ogrody. W prosty sposób pozwala na stworzenie projektu wirtualnego ogrodu, który może zostać w przyszłości przeniesiony na grunt rzeczywisty.
  • Nearbox jest usługą geolokalizacyjną dla urządzeń przenośnych, która łączy ludzi i miejsca. Aplikację możecie pobrać na smartfony z systemem iOS oraz Android. Nearbox pojawił się u nas już kilkukrotnie dlatego zachęcamy do zagłębienia się w temat korzystając z tego linku.
  • AceStream jest rozwiązaniem do streamingu wideo w oparciu o technologie podobne do BitTorrent. W przyszłości pomysłodawcy planują zintegrować swoje działania m.in. z YouTube.
  • EgzoTech to spółka zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem egzoszkieletów wykorzystywanych w rehablitacji.

Za wszystkie wymienione projekty trzymamy mocno kciuki. W wydarzeniu, które odbędzie się pod koniec czerwca, zaprezentowane zostanie około 70 startupów. Nagrodą w TechWeek Launch ma być 100 tysięcy dolarów. Jest o co walczyć.