Google zamyka Moje Trasy. Zainwestuje w inną aplikację

google zamyka moje trasy zainwestuje w inna aplikacje
Udostępnij:
Aplikacja ta cieszy się dobrymi ocenami internautów, a mimo wszystko Google postanowiło ją zamknąć. I tak, Moje Trasy, o których mowa wkrótce znikną ze sklepu Google Play. Spółka zajmie się rozwojem innego oprogramowania.

Moje Trasy będą zamknięte

Przedstawiciele Google poinformowali w oficjalnym komunikacie o zamknięciu aplikacji Moje Trasy. Użytkownicy będą mogli korzystać z niej jeszcze tylko przez najbliższe dwa miesiące. Po 30 kwietnia tego roku Moje Trasy przestaną być aktywne. Spółka z Mountain View wyjaśnia, że przyczyną, dla której zamyka tę aplikację jest inwestycja w inne rozwiązanie.

Od października 2014 Google rozwija bowiem Fit, aplikację podobnie działającą jak Moje Trasy. Za jej pośrednictwem sportowcy uprawiający jogging albo kolarstwo mogą rejestrować dystans, który przebiegli albo przejechali, a także czas, jaki zajęła im realizacja tych czynności. Można więc spodziewać się, że gigant internetowy po zamknięciu Moich Tras skupi się przede wszystkim na rozwoju aplikacji Fit.

Google proponuje korzystać z Fit i Endomondo

Zespół stojący za przedsiębiorstwem wyjaśnia w oficjalnym komunikacie, że do 5 kwietnia bieżącego roku użytkownicy oprogramowania mogą wyeksportować dane z aplikacji na Dysk Google. Po tym czasie transfer ten będzie możliwy jedynie na urządzenia zewnętrzne. Przedstawiciele firmy sugerują również, żeby po zamknięciu Moich Tras zacząć korzystać z innych aplikacji. Tu podają listę siedmiu narzędzi w tym m.in. Google Fit i konkurujący z nim Endomondo.

Moje Trasy, rozwijane przez spółkę z Mountain View od 2009 roku, umożliwiają sportowcom monitorowanie aktywności fizycznej. Dzięki temu, że aplikacja jest kompatybilna z GPS, za jej pośrednictwem użytkownicy otrzymują informacje np. o tempie biegu i przebytym dystansie. Aplikacja ta cieszy się dobrymi ocenami w sklepie Google Play i zainteresowaniem internautów. 30 kwietnia tego roku będą oni musieli jednak pożegnać się z tym oprogramowaniem.